Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Igor Prielożny: Dla nas był to udany sezon

Igor Prielożny: Dla nas był to udany sezon

fot. archiwum

– Sezon faktycznie udany, bo zdobyliśmy Puchar Polski i sięgnęliśmy po medal - krótkiego podsumowania minionego sezonu dokonuje szkoleniowiec siatkarek BKS Aluprof Bielsko-Biała, Igor Prielożny.

Jak podsumuje Pan miniony sezon? Generalnie chyba trzeba uznać go za udany.

 

Igor Prielożny:Sezon faktycznie udany, bo zdobyliśmy Puchar Polski i sięgnęliśmy po medal. Bardzo udany byłby wówczas, gdyby to nam przypadł najcenniejszy z krążków i zakończylibyśmy rozgrywki w podwójnej koronie. Poza tym nie można zapominać o innym aspekcie. Przez osiem miesięcy miasto Bielsko-Biała było znakomicie promowane, dzięki naszemu klubowi. Myślę, że to też trzeba docenić, a mało kto ma to na uwadze. Generalna ocena jest więc pozytywna, choć pozostał pewien niedosyt. Do finałowego starcia byliśmy optymistycznie nastawieni, ale w zaciętych i pięknych meczach wygrały przeciwniczki. 

Czy dziś na spokojnie jest Pan w stanie stwierdzić czego zabrakło do pokonania zespołu z Muszyny?

Myślę, że jest wiele czynników, które odegrały role, a na niektóre nawet nie mieliśmy wpływu. Z rytmu wybiła nas trochę długa przerwa w rozgrywkach. Poza tym niezwykle istotny był pierwszy set spotkań w Bielsku-Białej. Nie da się ukryć, że mieliśmy również pecha, jak choćby w czwartej partii meczu w Muszynie, gdy nie udało się wykorzystać dużej przewagi i piłek na zwycięstwo.

 

Co wiadomo już w kontekście przyszłości?

Najważniejsze jest to, że klub zgłosił się do występów w Lidze Mistrzyń. To dla nas wszystkich bardzo duże wyzwanie. Potrzebujemy dużo gier z silnymi europejskimi zespołami. O kwestiach personalnych myślę, że przyjdzie jeszcze czas rozmawiać.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved