Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > TLPS: Karlab ponownie mistrzem

TLPS: Karlab ponownie mistrzem

Dobiegły właśnie końca rozgrywki 12 edycji TLPS mężczyzn. Były one bardzo udane pod względem organizacyjnym, sportowym, obfitowały w zdrowe emocje. Wygrała ekipa najlepsza - tytuł obronili siatkarze gdyńskiego Karlabu.

Elastyczny terminarz rozgrywek, pełne obsady sędziowskie, w większości ładne sale, oraz pojawiający się kibice na meczach złożyły się na wzrost poziomu rozgrywek, w których także niemała zasługa młodych, silnych siatkarzy pojawiających się na parkietach.

W tym sezonie kolejny raz najlepszymi okazali się broniący tytułu siatkarze gdyńskiego Karlab-u, prowadzeni od lat przez Tomasza Mazurowskiego, mającego w składzie zespołu takie indywidualności jak: Paweł Krzyżak, Przemysław Mieronowicz, Robert Michniewski, Grzegorz Surtel czy Tomasz Czerwiński. Zespół, który swoją grę opiera na bardzo dobrym wyszkoleniu technicznym, oraz zgraniu i doświadczeniu, kolejny raz udowodnił dominację w rozgrywkach ligi.Do ostatniej kolejki spotkań trwała zacięta rywalizacja o miejsca 2.-8., a także 9.-10. Po niezwykle emocjonującej końcówce rozgrywek miejsce drugie, oczko wyżej niż w ubiegłym sezonie, dla drużyny prowadzonej przez Jarosława Garczyńskiego – „Powersystem” Gdańsk. To również doświadczony zespół z dobrą parą środkowych bloku Aleksandrem Lechem i Andrzejem Masiakiem oraz przyjmującymi Wojciechem Wojciechowiczem i Piotrem Grabanem. Niespodziewane porażki z „Fazą” Rumia czy gdańską „Energą”, ale pewny tytuł wicemistrzowski.

Zespoły gdyńskiego „Karlab” oraz gdańskiego „Powersystem” w tegorocznym sezonie odnosili również sukcesy na parkietach rozgrywek ogólnopolskich, gdzie często można było zobaczyć ich na podium.

Trzecia lokata dla beniaminka, zespołu „Rafa”Sopot, którego aspiracją było zdetronizowanie Karlabu. Rewelacja pierwszej rundy rozgrywek, najmłodszy zespół w lidze z 14-sto letnim libero w składzie, swoją grę opierał na zawodnikach takich jak Karol Strzałkowski, Tomasz Kołakowski czy Mateusz Sypniewski, jeszcze nie tym sezonie.

Miejsce czwarte, podobnie jak w sezonie poprzednim dla zespołu prowadzonego przez Ryszarda Mikołajewskiego „Renault Zdunek Politechnika”. To również perspektywiczny zespół, niestety jeszcze o nieustabilizowanej formie, jako jedyni pokonali lidera by za chwilę oddać punkty zespołom z końca tabeli szargając nerwy trenera. Na wyróżnienie w tym zespole zasłużyli zawodnicy Paweł Gojlik i Mariusz Jaszczołt.

Zespół „Energa” Gdańsk osłabiony kontuzjami znaczących graczy uplasował się na miejscu piątym. Ekipa prowadzona przez Andrzeja Jarząbkowskiego tym razem nie zaliczy tego sezonu do udanych, duży potencjał, ale chwiejna forma, znaczące zwycięstwa np. nad „Powersystem”, ale i porażki jak z „R.Z.Politechnika”, we własnej sali, gdzie bracia Sławomir i Piotr Wrzoskowie znają każdą klepkę w parkiecie.

Tylko na miejsce szóste stać było w tym sezonie zespół „Liqui Moly”. Zespół prowadzony przez Jacka Ragusa stać było jedynie na ogranie zespołów zajmujących dół tabeli, bez doświadczonego rozgrywającego urwanie punktów czołowym zespołom było dla nich za dużym wyzwaniem, potrzebne wzmocnienia, aby w przyszłym sezonie móc powalczyć o wyższą lokatę.

„3 Flotylla Okrętów Gdynia” tym razem na miejscu 7. Trudna sytuacja kadrowa zespołu, tym większe słowa podziękowania dla kierownika zespołu Michała Szeflera za doprowadzenie zespołu do końca rozgrywek. Pod znakiem zapytania występy w następnym sezonie. Zespół o wieloletnim stażu w TLPS, choć bez znaczących sukcesów, jeśli nie liczyć 4. miejsca w Mistrzostwach Polski w rozgrywkach resortowych.

Na ósmym miejscu zakończył rozgrywki nieobliczalny zespół „AZPS Faza” Rumia, zespół wzlotów i upadków. Najwyższą lokatę zespół zajął na inaugurację swoich startów w TLPSi niestety roku na rok obniża swoje lokaty. Świetna organizacja spotkań przez kapitana zespołu Krzysztofa Bucia, jeden z lepszych obiektów do gry w siatkówkę, tylko wynik jak na możliwości mizerny.

Dwa ostatnie zespoły „Body-Line” (9.), oraz „AZS All Stars” (10.) to zdecydowanie najstarsze wiekowo zespoły w lidze. Obydwa zespoły kończą rozgrywki z dorobkiem punktowym, co oznacza, że nie zawsze zespoły te schodziły z parkietu pokonane. Na słowa pochwały zasłużył szczególnie zespół „Body-Line” z prowadzącym zespół Sławkiem Bonikiem, doświadczonymi Jerzym Fabiańczykiem i Jarosławem Dębniakiem, niezrażeni ubiegłoroczną ostatnią lokatą, w tym sezonie odnotowali awans o jedną lokatę. Zespól zapowiada na przyszły sezon wzmocnienie składu i lepszy obiekt do gry i walkę o wyższą lokatę.

Z kolei „AZS All Stars” gdzie gra opiera się na prowadzącym zespół Mariuszu Kaczmarku oraz Janie Nowaku i Dariuszu Wagasewiczu, zdecydowanie potrzebuje wzmocnień by bardziej liczyć się w lidze, ale to też nie najważniejsze, liczy się jeszcze odrobina adrenaliny, która ponoć wydłuża życie.

Tabela końcowa

1. Karlab Gdynia 	    49 	53-15
2. Powersystem Gdańsk 	    40 	45-23
3. Rafa Sopot 	        38 	47-27
4. Renault Zdunek Politechnika 	32 	42-31
5. Energa Gdańsk 	    30 	39-33
6. Liqui Moly Wyślinka 	    26 	33-37
7. 3 Flotylla Okrętów Gdynia 	21 	26-34
8. AZPS Faza Rumia 	    18 	27-42
9. Body - Line Gdańsk 	     7 	15-52
10.AZS All Stars 	     6 	13-46

Od ubiegłego sezonu corocznie wybierany jest najlepszy siatkarz. W roku ubiegłym wybór padł na rozgrywającego „Karlab” Gdynia Pawła Krzyżaka, kto dostąpi wyróżnienia w tym roku?

Przekonamy się 20 czerwca o godz. 20:00 na uroczystym wręczeniu nagród czterem czołowym zespołom TLPS, które odbędzie się tradycyjnie podczas trwania XI Pomorskiego Pikniku Siatkówki w ośrodku „Roma” w Łapinie Górnym, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.

Organizatorzy kierują także serdeczne słowa podziękowania dla wydziału sędziowskiego POZPS za zapewnienie pełnych obsad sędziowskich na mecze TLPS, w szczególności dla pana Leszka Khlera za cierpliwość dla niesfornych organizatorów meczów. Dziękują sędziom, za ich wkład w podniesienie poziomu rozgrywek. Organizatorzy mają nadzieję, że duża dyskusja o pracy sędzió przyczyni się do podniesienia jakości sędziowania, a zawodnikom podniesie kulturę gry.

Wraz z zakończeniem sezonu ligowego 2008/2009 przyjmowane są zgłoszenia nowych zespołów do sezonu 2009/2010 na tak zwaną listę zespołów oczekujących na miejsce w TLPS. Zespoły aspirujące do rozgrywek powinny dysponować przyzwoitą salą, skład pozwalający rozegrać 18 spotkań w przeciągu całego sezonu, prezentować przyzwoity poziom sportowy.

Pierwszeństwo udziału w TLPS przysługuje zespołom biorącym udział w dotychczasowych rozgrywkach. W przypadku rezygnacji jakiegokolwiek zespołu, do rozgrywek awansuje kolejny zespół z listy oczekujących spełniający w/w kryteria.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved