Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Był Alex Damiao, jest Rafael Lins, a będzie…

PlusLiga: Był Alex Damiao, jest Rafael Lins, a będzie…

fot. archiwum

Przez polską ekstraklasę nie przewijało się do tej pory wielu Brazylijczyków. Był niedawno w Skrze Alex Damiao, w Treflu Bruno Zanutto, jest Rafa Lins w Jastrzębskim Węglu, a mogli być Nalbert (ZAKSA) i Rafael Redwitz (Trefl). Kto następny?

No właśnie… kto następny?

 

Na naszym rynku transferowym, po zakończeniu sezonu 2008/09, przewijały się dotychczas trzy nazwiska. Najgłośniejsze z nich (Dante Amaral – siatkarz moskiewskiego Dynama), szybko przestało być brane pod uwagę. Pozostał jeden z najbardziej perspektywicznych przyjmujących brazylijskich – Thiago Alves , którym interesuje się Jastrzębski Węgiel, i grający ostatnio w Tomisie Constanta, solidny zawodnik – Ferreira da Silva Daivison , ktorego chce mieć u siebie Delecta. 

Czyżby do tej dwójki dołączył trzeci siatkarz z Kraju Kawy?

 

Brazylijskie media informują, że rozgrywający Guilherme Brito Santos , który ostatnie dwa sezony spędził w Europie, skłania się do powrotu na kolejny sezon do rodzimej Superligi. Nic jeszcze nie jest przesądzone, ale zawodnik zapowiada, że obecnie prowadzi rozmowy z jednym z brazylijskich klubów. Nie wiadomo na razie z jakim klubem rozmawia Guilherme, ale niektórzy obserwatorzy przypominają, że niezwykle ciepło o tym zawodniku wypowiadał się w ostatnim czasie wielokrotnie trener ekipy Tigre/Unisul/Nexxera Joinville, Giovane Farinazzo Gavio . Możliwe więc, że to właśnie Unisul może być zespołem w którym ostatecznie zagra Guilherme.

 

Przy okazji podkreśla się, że za grę w minionym sezonie w belgijskim Knack Randstad Roeselare, Guilherme zbierał bardzo dobre recenzje. Zaskutkowało to wieloma propozycjami jakie ten zawodnik dostał od europejskich klubów. Wśród zespołów które chętnie widziałyby w swoich składach Guilherme Brito Santosa , są ponoć znane kluby z Belgii, Francji, Turcji, Włoch i… Polski. Ciekawe, która z naszych ekstraligowych ekip chce zarzucić na brazylijskiego rozgrywającego swoje sidła? Na raze na polskim rynku transferowym cicho o tym zawodniku, ale… kto wie, może to właśnie on będzie kolejnym przedstawicielem Ameryki Południowej w naszej ekstralidze.

 

Przypomnijmy, że Guilherme Brito Santos trafił na początku sezonu 2008/09 do belgijskiego Knack Randstad Roeselare, gdzie dostał zadanie zastąpienia w wyjściowym składzie reprezentacyjnego rozgrywającego Holandii – Nico Freriksa , który trafił do Jastrzębskiego Węgla. Guilherme z obowiązków wywiązał się bardzo dobrze, a drużyna której grę prowadził, wywalczyła wicemistrzostwo Belgii, przegrywając w finałowym play-off z odwiecznym rywalem – Noliko Maaseik.

 

Przed wyjazdem do Europy Guilherme grał w kilku dobrych zespołach brazylijskich. Z Bento Volley zdobył mistrzostwo Ligi Nacional w 2007 roku. Guilherme Brito Santosem od pewnego czasu interesuje się poważnie selekcjoner brazylijskiej reprezentacji – Bernardo Rezende . Bardzo możliwe, że niedługo bedziemy mogli oglądać go w barwach narodowych "canarinhos".

 


 

Guilherme Brito Santos

 

urodzony : 18.04.1981

waga : 86 kg

wzrost : 193 cm

dotychczasowe kluby : Bento Volley, Sada Betim, Suzano, Seat Volley Nafels (Szwajcaria), Knack Randstad Roeselare (Belgia)

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved