Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Oldboje przed mistrzostwami

Oldboje przed mistrzostwami

- Niezwykle trudno sobie wyobrazić siatkarski kalendarz bez tej imprezy - mówi o czternastych MP oldbojów drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski. Zawody rozegrane zostaną w dniach od 15 do 17 maja w Kędzierzynie-Koźlu.

Na starcie stanie 381 zawodników, którzy będą reprezentować 38 drużyn. Rozegrane zostaną 72 mecze. Jest to rekord uczestników. Najsilniej będzie obsadzona kategoria plus 45 lat, w której o zwycięstwo walczyć będzie dwanaście drużyn. Jedną z nich będzie Bank Spółdzielczy z Jastrzębia Zdroju. Zagra w tym zespole m.in. Leszek Dejewski. – Będziemy mieli w składzie m.in. Wiesława Popika, Henryka Kubicę, Marka Pawelca. Powstał taki jastrzębsko-bielski skład. Przed rokiem w Olsztynie byliśmy na czwartym miejscu. Wiemy jak smakuje sukces w tej imprezie, dlatego stawiamy sobie za cel wywalczenie miejsca na podium.

Leszek Dejewski gra od trzecich mistrzostw Polski i pod względem stażu zalicza się do rekordzistów czempionatu. Główny Komisarz PlusLigi Cezary Matusiak opuścił tylko jeden, ubiegłoroczny turniej w Olsztynie. – Praktycznie każde mistrzostwa były zorganizowane na medal – powiedział Cezary Matusiak. – Oczywiście jak to w sporcie bywa zdarzały się spotkania do jednej bramki, ale w większości przypadków emocji było bardzo dużo. Mecze stały też na dobrym poziomie. Widać, że zawodnicy nie grają od przypadku do przypadku tylko przez cały rok przygotowują się.Leszek Dejewski podkreśla „towarzyską rolę mistrzostw Polski oldbojów.” – Niektórych kolegów mam okazję spotkać tylko podczas tego czempionatu – powiedział. – Po rozgrywkach można spokojnie usiąść porozmawiać i dowiedzieć co u kogo słychać. Długie dyskusje nie mają następnego dnia wpływu na sportową formę.

*Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved