Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Białystok – Muszyna, ruch dwukierunkowy?

Białystok – Muszyna, ruch dwukierunkowy?

fot. archiwum

Izabelę Żebrowską będziemy widywać w Białymstoku, ale już jako atakującą Muszynianki Fakro Muszyna. Ale być może w odwrotnym kierunku podąży z Muszyny atakująca, Joanna Kaczor.

Najlepsza zawodniczka Pronaru Zeto Astwa w ostatnim sezonie przechodzi do zespołu mistrzyń Polski. Wydawać by się mogło, że ryzykuje przesiadywanie na ławce rezerwowych, ale jak zapewnia trener Muszynianki Bogdan Serwiński , ma zająć kluczową pozycję w jego ekipie.

 

Na razie to jedyna atakująca w drużynie, nie wiadomo jeszcze kto będzie drugą. Każda ma równe szanse na występy, jednak nie ukrywam, że Izę sprowadzamy po to, by grała w podstawowym składzie – mówi "Współczesnej” Serwiński. 

W Muszyniance w następnym sezonie zabraknie dwójki atakujących, które wywalczyły z nią mistrzostwo Polski: Kamili Frątczak i Joanny Kaczor . Ta druga siatkarka może "minąć się” w trasie z Żebrowską, bo żywo zainteresowany jej sprowadzeniem na Podlasie jest Pronar Zeto Astwa.

 

Potwierdzam, że to jedna z zawodniczek, które chcielibyśmy bardzo pozyskać. Jeśli jakieś siatkarki od nas odejdą, spróbujemy zastąpić je co najmniej tak samo dobrymi lub lepszymi – mówi wiceprezes klubu Hubert Kaczyński .

 

Kaczor i Żebrowska mają wiele wspólnego. Joanna jest od Izabeli starsza o niespełna pół roku. Wspólnie zdobywały młodzieżowe trofea w reprezentacji i srebro na Uniwersjadzie w 2005 roku. Kaczor w Muszynie, podobnie jak wcześniej w Kaliszu Żebrowska, grała rzadko i chce trafić do klubu, gdzie uniknie stania w kwadracie dla rezerwowych. Zawodniczka Muszynianki ma nieco bogatszą kartę występów w reprezentacji. Była na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Również teraz trener Jerzy Matlak powołał ją do kadry "A”, m.in. na turniej w Montreaux. Żebrowska pojechała na zgrupowanie reprezentacji "B”.

 

*Autorem tekstu jest Miłosz Karbowski

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved