Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wielka przebudowa „Mineralnych”

Wielka przebudowa „Mineralnych”

fot. archiwum

Mistrzynie Polski - Muszynianka Fakro Muszyna - wymieniły niemal połowę składu. - To żadna rewolucja - zaznacza szkoleniowiec zespołu, Bogdan Serwiński. - Celujemy w zdobycie mistrzostwa i Pucharu Polski.

Tak gruntownej przebudowy w Muszyniance nie było już dawno. Z zespołem pożegnały się Kamila Frątczak , Milena Rosner , Joanna Kaczor , Ivana Plchotova i Monika Targosz . Ich miejsca zajmą Izabela Żebrowska (wcześniej AZS Białystok), Elżbieta Skowrońska (Gedania Żukowo), Anna Woźniakowska (Calisia Kalisz) i Agnieszka Bednarek (Farmutil Piła).

 

Frątczak z powodów osobistych postanowiła wziąć roczny rozbrat z siatkówką i to właśnie jej będzie najbardziej brakować. Atakująca może nie była najmocniejszym punktem w obronie, ale w niektórych spotkaniach zbijała piłkę z wysoką skutecznością. – Ma inne plany życiowe, więc nie próbowałem namawiać jej do pozostania – przyznaje Serwiński . 

Do końca oczekiwań nie spełniała Rosner, a Kaczor nie pasowało siedzenie na ławce rezerwowych i najprawdopodobniej przeniesie się do beniaminka PlusLigi – Organiki Łódź. Z kolei o odejściu Plchotovej zdecydował wysoki kurs euro. – O tych zawodniczkach mogę mówić tylko w superlatywach – podkreśla trener Serwiński.

 

Dzień po zdobyciu mistrzostwa szkoleniowiec rozpoczął rozmowy z kandydatkami do zespołu. Niemal tradycyjnie wykonał telefon do Woźniakowskiej, bo wychowanka Calisii już dostawała oferty z Muszynianki. Wreszcie się skusiła. Nowe zawodniczki podpisały dwuletnie umowy, ale jest w nich klauzula, że mogą odejść po roku. – Jeśli zawodniczka dostanie dobrą ofertę, to nie zamierzam machać przed oczami kartkami papieru – podkreśla Serwiński.

 

Muszynianka poszukuje jeszcze atakującej. Do klubu codziennie wpływają oferty od menedżerów z całej Europy, ale klub chętniej zatrudniłby zawodniczkę z Polski.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved