Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Szczecin: Kolec Morze zwycięża w turnieju mikstów

Szczecin: Kolec Morze zwycięża w turnieju mikstów

Już po raz siedemnasty w szranki o Puchar Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (wcześniej Politechniki Szczecińskiej) stanęły siatkarskie drużyny mieszane. Triumfowała ekipa Kolec Morze.

W cieszącym się niezmiennie dużą popularnością turnieju wzięło udział 11 drużyn, w których składach pojawili się amatorzy, zawodnicy i zawodniczki na co dzień grający w SALPS, ale także ligowcy z Morza Bałtyk i Piasta Szczecin, Chemika Police, a także siatkarz PlusLigi Bartosz Janeczek z AZS-u Częstochowy.

Taka obsada musiała gwarantować wysoki poziom zawodów, chociaż nie to było najważniejsze. Dobra zabawa rozpoczęła się w sobotnie popołudnie meczami w grupach po cztery drużyny. Faworyci turnieju (ekipy Kolca Morza oraz Poczty Gracz), nie zawiedli i bez problemów pokonali swoich rywali, by awansować do finałów. Jak się okazało czarnym koniem rozgrywek okazał się zespół Ligowca.net, który w tym roku wsparli tacy znakomici zawodnicy jak Krzysztof Grzesiowski (gracz GTPS Gorzów Wlkp.), Justyna Raczyńska czy Monika Bryczkowska z pierwszoligowego Chemika.Za niespodziankę można uznać brak w wielkim finale drużyny Absolwentów, ale ta przegrała rywalizację w grupie z Kolcem i wejść do czołówki już nie zdołała. Bardzo ciekawy i emocjonujący do samego końca bój rozegrali reprezentanci Ligowca w drugim swoim sobotnim meczu z Politechniką Szczecińską I. W pierwszej partii portal przegrywał już 17:23, by po serii znakomitych zagrywek i pojedynczych blokach prześcignąć rywala i wygrać do 24. Drugi set miał podobny przebieg, ale tym razem w środkowej jego części to ligowcy dali odebrać sobie kilkupunktową przewagę i przegrali. Tie-break okraszony był zarówno efektownymi akcjami, jak i szczęśliwymi zagraniami po obydwu stronach siatki. Wymiana ciosów skończyła się na niekorzyść Politechniki, która ostatecznie poległa do 14 i walczyć musiała w dalszej części turnieju o miejsca 4.-6. Ligowiec z kolei tą wygraną zapewnił sobie miejsce medalowe, a tym samym historyczny sukces, nigdy wcześniej bowiem nie udało się dojść tej drużynie aż tak wysoko.

Niedzielny mecz Poczty Gracz z Kolcem Morze zapowiadał się na nie lada wydarzenie, mimo, że swój pierwszy mecz finałowy z Ligowcem Poczta przegrała 0:2. W ekipie tych drugich zobaczyliśmy siatkarki mistrzyń SALPS, Ewę Kwiatkowską (środkową PSPS) oraz zawodników Morza – Konrada Paśnika i Mateusza Syllę, dowodzonych przez Pawła Kolca. Po drugiej stronie pojawili się również znani z amatorskich parkietów gracze wraz ze wspomnianym Janeczkiem, później wybranym najlepszym zawodnikiem turnieju. Dość niespodziewanie w spotkanie lepiej weszli zawodnicy Poczty i w pierwszej fazie premierowego seta prowadzili nawet 5 punktami. Niestety po kilkunastu minutach gry chyba słabsza dyspozycja fizyczna zniweczyła dorobek i do głosu doszli faworyci, którzy wygrali partię, a w drugiej już zdecydowanie górowali. Trzecie miejsce przypadło zatem Poczcie Gracz.

O zwycięstwo w turnieju przyszło mierzyć się dwóm jak na razie niezwyciężonym ekipom – Ligowca oraz Kolca. Dziennikarze liczyli w dużej mierze na swojego asa – Krzysztofa Grzesiowskiego, który wraz z pozostałą, męską częścią zespołu miał skutecznie blokować i atakować silnych rywali. Zadanie przedstawiciele portalu wykonywali znakomicie w pierwszym secie, który chyba znów niespodziewanie wygrali. W drugim i trzecim lepsi byli już zawodnicy Kolca, nie stroniący od efektownych i skutecznych ataków głównie ze środka. Największy puchar powędrował właśnie w ich ręce.

Chociaż zdrowych emocji było co nie miara, a jak komentowali niektórzy widzowie, momentami na parkiecie sięgały zenitu, nie brakowało uśmiechu szczególnie na twarzach zawodników i zawodniczek ekipy Politechniki Szczecińskiej II, których można uznać za najsympatyczniejszy zespół turnieju. Nawet przegrywając kilkunastoma punktami w meczu z Absolwentami, akademicy nie ustawali w głośnym dopingu, a swoje powodzenia jak i niepowodzenia kwitowali zawsze w ten sam, miły dla oka sposób.

Jak zwykle nie zabrakło wyróżnień indywidualnych.

Najlepiej atakującą zawodniczką okrzyknięto Monikę Bryczkowską z Ligowca, atakującego Bartosza Janeczka z Poczty, rozgrywającą Joannę Pomykacz z Absolwenta, rozgrywającego Krzysztofa Brylowskiego (krab) z Ligowca, najwszechstronniejszą Ewę Kwiatkowską z Kolca, a najwszechstronniejszego Kamila Matuszkiewicza z PS I.

Klasyfikacja końcowa:

1. Kolec - Morze
2. Ligowiec.net
3. Poczta Gracz
4. ZUT Politechnika Szczecińska I
5. Absolwenci
6. ZUT Politechnika Szczecińska II
7. Akademia Medyczna
8. ZUT Akademia Rolnicza
9. AZS AWF Gorzów
10. BLStream oraz Akademia Morska

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved