Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Pałac w finale Mistrzostw Polski kadetek

Pałac w finale Mistrzostw Polski kadetek

Zgodnie z planem kadetki Pałacu Bydgoszcz awansowały do finałów mistrzostw Polski. W półfinale rozegranym w weekend we własnej hali podopieczne trenera Henryka Borowskiego wygrały trzy spotkania, nie tracąc seta.

Skład zespołu oparty na siatkarkach mających spore doświadczenie II-ligowe miał jedno zadanie: awans. Innego wyniku trener Borowski nie przewidywał. W piątek turniej rozpoczął się od wygranej z UKS MOS Opole, w sobotę „padło” Truso Elbląg, a w niedzielę MOS Wieliczka.

W finałach (27-29 maja, gospodarz zostanie ustalony) bydgoszczanki w grupie B zmierzą się ze Spartą Warszawa, MKS V LO Rzeszów i UKS Krzanowice. W grupie A grają: Aluprof Bielsko-Biała, UKS MOS Opole, Gwardia Wrocław i Gedania Gdańsk.Dobrze znamy Spartę i Rzeszów, z którymi graliśmy w olimpiadzie młodzieży – mówi bydgoski szkoleniowiec. – Z Rzeszowem, w którym gra praktycznie reprezentacja Podkarpackiego wygraliśmy dość pewnie, ze Spartą prowadząc 2:0 przegraliśmy 2:3, więc jest to zespół w naszym zasięgu. O Krzanowicach wiem tyle, że grały w Świeciu w turnieju o II ligę. Dlatego poproszę trenera Andrzeja Nadolnego o nagranie z meczu z tym zespołem. Naszym pierwszym zadaniem będzie wejście do czwórki.

Skład Pałacu: Sandra Tomecka, Zuzanna Czyżnielewska, Katarzyna Szostak, Paula Mrówczyńska, Ewelina Krzywicka, Justyna Sosnowska, Natalia Mikosz, Paulina Brzoska, Klaudia Kopaczewska, Patrycja Janowska, Zuzanna Gapińska, Katarzyna Narkowicz, Joanna Szostak.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved