Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Koniec sezonu – początek zmian

Koniec sezonu – początek zmian

fot. archiwum

Zakończenie sezonu 2008/2009 dla olsztyńskich siatkarzy jest znowu początkiem zmian. 5 maja Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wybrało na stanowisko prezesa Mariusza Szyszkę - byłego siatkarza przez lata związanego z AZS-em.

Funkcję wiceprezesa objął Tomasz Jankowski . W skład rady nadzorczej, poza przewodniczącym prof. Władysławem Kordanem , weszli również prof. Mirosław Gornowicz dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM i olsztyński radny, Anna Wasilewska dyrektor departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Zdzisław Binerowski – dotychczasowy członek Rady.

 

Akademicy ukończyli miniony sezon na 6 pozycji. – Trzeba uznać to za niezły wynik, ponieważ nie walczyliśmy o najwyższe cele, ale o utrzymanie spółki Piłka Siatkowa AZS UWM Olsztyn S.A., która jest głównym udziałowcem klubu. Aktualnie nie ma żadnego zagrożenia ogłoszenia przez nią upadłości – mówi prorektor UWM Władysław Kordan , nowo wybrany przewodniczący rady nadzorczej spółki. 

Likwidacja zadłużenia możliwa była dzięki niedawnej renegocjacji umów i podpisaniu aneksów znacznie obniżających wysokość wynagrodzenia siatkarzy. Były one warunkiem do przyznania AZS miliona złotych wsparcia od uniwersytetu.

 

Jeszcze jest za wcześnie, żeby mówić o konkretnych planach na najbliższe miesiące. Dopiero po zamknięciu budżetu będzie można określić, z kogo klub zrezygnuje, kto odejdzie, a kto zdecyduje się grać dalej w akademickich barwach.

 

Jak w każdej drużynie czekają nas zmiany kadrowe. Chcemy jednak, aby trener Mariusz Sordyl dalej prowadził olsztyńską drużynę i podejrzewam, że dojdziemy z nim do porozumienia – stwierdza Władysław Kordan.

 

Wierni kibice siatkarzy mogą spać spokojnie. Trwają rozmowy z potencjalnymi sponsorami, które powinny zostać sfinalizowane pod koniec maja. Cieszy to zarówno w perspektywie sezonu 2009/2010, jak i Mistrzostw Świata 2014 w siatkówce mężczyzn, organizowanych przez Polskę. Aby Olsztyn mógł starać się o organizację spotkań, poza sześciotysięczną halą w Kortowie, której budowa jest już w planach, musi także posiadać silny ośrodek siatkarski.

 

*Autorką tekstu jest Karina Wiśniewska

źródło: uwm.edu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved