Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Zawodniczki Gwardii Wrocław w sezonie 2008/2009

Zawodniczki Gwardii Wrocław w sezonie 2008/2009

fot. archiwum

Beniaminek znad Odry twardo walczył o utrzymanie. Skończyło się sukcesem i 6. miejscem na koniec sezonu PlusLigi kobiet. Przedstawiamy podsumowanie sezonu w aspekcie poszczególnych siatkarek wrocławskiej Gwardii.

Katarzyna Mroczkowska – Niezwykle cenna, skromna i oddana Gwardii, siatkarka. Broni barw wrocławskiego klubu nieprzerwanie od 1999 roku. Mały wyjątek stanowi sezon 2001/2002, kiedy to Mroczkowska grała w Bydgoszczy. Kiedyś środkowa, obecnie atakująca, która w minionym sezonie zdobyła najwięcej, bo 510 punktów w 27 meczach. Zdobywała również tytuły MVP, ale za każdym razem twierdziła, że: – „Nagroda należy się całej drużynie. Osobiście nie czułam się rewelacyjnie w tym meczu, ale cieszę się, że pomimo tego moja gra była całkiem niezła i została wyróżniona”.

 

Bogumiła Barańska – Kapitan, przyjmująca i mocna podpora wrocławskiej drużyny. Pierwsze siatkarskie kroki stawiała w Świdnicy. Rok 2002 to początek jej przygody z Gwardią w barwach, której zdobywała wiele tytułów juniorskich. Obecny sezon zdecydowanie może zaliczyć do udanych, bowiem jej waleczność i cierpliwość wyróżniały ją na tle innych zawodniczek. Często jej dobra gra i dyspozycja były nagradzane tytułami – najlepszej zawodniczki meczu. Mimo wielu sukcesów, wciąż uważa, że najważniejszy dzień ma jeszcze przed sobą. 

Marta Haładyn – 21-letnia rozgrywająca, której wzorem jest wszystkim dobrze znana – Magdalena Śliwa. Na jej barkach spoczywała gra wrocławskiej drużyny. W pierwszym zespole Gwardii występuje od 2006 roku i wszyscy kibice zespołu, mają nadzieję, że jej umiejętności i doświadczenie zdobyte w PlusLidze Kobiet będą procentować.

 

Marta Czerwińska – Niezwykle cenna siatkarka, zwłaszcza w potyczkach ze Stalą Mielec, gdzie spędziła kilka ostatnich sezonów. Do ekipy Rafała Błaszczyka trafiła w 2008 roku i na stałe znalazła swoje miejsce w wyjściowym składzie. Jest to przyjmująca, która dzięki swojemu doświadczeniu, nie raz udowodniła, że potrafi wychodzić z trudnych sytuacji i zawsze daje z siebie wszystko.

 

Zuzanna Efimienko – Młoda, utalentowana środkowa, która marzy o grze w kadrze. Jak sama przyznaje, jej najlepszym elementem jest blok. Stety lub niestety wielokrotnie przekonały się o tym rywalki na parkietach PlusLigi Kobiet. W zespole znad Odry występuje od dwóch sezonów, a na swoim koncie oprócz tytułów juniorskich ma również, awans do najwyższej ligi oraz wywalczone 6. miejsce w niedawno zakończonym sezonie. Odkryta przez Marco Bonittę, powołana również przez nowego szkoleniowca kobiecej kadry, Jerzego Matlaka.

 

Aleksandra Krzos – Przebojowa, 20-lentnia siatkarka. Przyjmująca, ale w razie potrzeby – niezawodna libero. Doskonale zastąpiła w zespole Agnieszkę Jagiełło. Od meczu z Gedanią Żukowo – wołają na nią – „tajna broń”. We wrocławskiej drużynie od października 2008 roku, a na koncie już kilka juniorskich sukcesów plus te najnowsze związane z Gwardią. W życiu kieruje się dewizą – „dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.

 

Agnieszka Jagiełło – 25-letnia siatkarka grająca na pozycji libero, choć swoją przygodę ze sportem zaczynała od akrobatyki. Jedna z najlepiej i najefektowniej broniących zawodniczek w polu. Jej niski wzrost skazuje ją na bycie libero, jednak Agnieszka nigdy nie żałowała, że gra właśnie na tej pozycji. Gdy jej miejsce zajęła Ola Krzos, głównie wykorzystywana przez trenera Rafała Błaszczyka, do zadań specjalnych, których celem najczęściej było – poprawienie przyjęcia, lub też obrona piłki.

 

Aleksandra Szafraniec – Kolejna młoda siatkarka w zespole znad Odry. Dla wielu zawodniczek trudno jest „przestawić” się z pozycji juniorskiej na grę w PlusLidze Kobiet. Szafraniec na szerokie wody wypłynęła podczas meczu z Muszynianką. Oprócz towarzyszącego jej wtedy stresu, zdała egzamin obiecująco. Wraz z Efimienko najczęściej tworzyła parę środkowych w Gwardii.

 

Wioletta Szkudlarek – Trzecia środkowa w ekipie trenera Rafała Błaszczyka. Ta doświadczona 29-letnia siatkarka, w zespole występuje od początku tego roku. Została pozyskana by wzmocnić drużynę, która na początku rozgrywek spisywała się po prostu źle. W przeszłości grała już we Wrocławiu, a swój boiskowy debiut zaliczyła w przegranym spotkaniu, z MKS-em. Ma za sobą 49 rozegranych setów i najczęściej w drużynie pełniła rolę zmienniczki.

 

Ewa Wajda – Podobnie jak Szkudlarek trafiła do Gwardii w zimowym oknie transferowym. Niestety jej przyjście nie wniosło wiele dobrego dla zespołu, bowiem rozegrała tylko 11 setów. Mimo wielkiego doświadczenia, ta 32-letnia rozgrywająca, nie może tego sezonu osobiście zaliczyć do udanych.

 

Aleksandra Kruk – 25-letnia przyjmująca z Elbląga, gdzie rozpoczęła się jej przygoda z siatkówką. Później występowała w Gdańsku i Poznaniu, skąd ściągnięto ją do Gwardii. Ma na swoim koncie tytuły juniorskie, które niestety nie przełożyły się na sukces w PlusLidze Kobiet.

 

Małgorzata Kupisz – Trzecia rozgrywająca w zespole, ale zdecydowanie częściej niż Ewa Wajda, pojawiała się na boisku. Jeszcze w poprzednim sezonie kapitan zespołu. Doświadczona siatkarka już od kilku lat reprezentuje barwy wrocławskiej drużyny. Wcześniej Kupisz występowała w Nafcie.

 

Agnieszka Starzyk – W zespole Błaszczyka od 2007 roku. Wcześniej grała w Dąbrowie Górniczej i Chorzowie, w swojej karierze miała również kontakt z siatkówką plażową. Przed sezonem trener przestawił ją z przyjęcia na atak, bo z zespołu odeszły dwie atakujące (Kaczor i Solipiwko – przyp. red.). Niestety trener Gwardii nie miał z tej zawodniczki wiele pożytku. Po meczu z Gedanią z pierwszej rundy, Starzyk poddała się operacji. Początkowo zakładano, że przerwa potrwa tylko trzy miesiące, ale siatkarka do treningów wróciła dopiero w połowie marca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved