Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ukraina: Mistrzami Lokomotiv Charków i Severodončanka

Ukraina: Mistrzami Lokomotiv Charków i Severodončanka

Zespoły Lokomotivu Charków (wśród mężczyzn) oraz Severodončanka Sewerodoneck (wśród kobiet) zdobyły mistrzowskie tytuły na Ukrainie. Lokomotiv jest polskim kibicom dobrze znany, m.in. jako zdobywca Pucharu Prezydenta Krosna.

Lokomotiv Charków w finale ligi spotkał się z zespołem Bukoviny Černovci. Dwa pierwsze spotkania zakończyły się zwycięstwami Lokomotivu 3:0 i 3:1. Kryzys dopadł siatkarzy z Charkowa w trzecim meczu, który przegrali w tie-breaku. Rywalizacja zakończyła się jednak już w kolejnym pojedynku, wygranym przez Lokomotiv 3:1.

Skład Lokomotivu Charków: Storožilov, Djačkov, Jovanovič, Teremenko, Stacenko, Kapajev, Fomin (libero), Gumeňuk, Želevskij, Lichošerstov.W spotkaniach o 3. miejsce zmierzyły się Lokomotiv Kijów i Krymsoda. Rywalizacja rozstrzygnęła się w trzech meczach. Wszystkie wygrała Krymsoda (3:1, 3:0, 3:2).

W żeńskich rozgrywkach triumfowały siatkarki Severodončanki Sewerodoneck. Krug Čerkassy nie okazał się zbyt trudnym przeciwnikiem, gdyż rywalizacja zakończyła się w trzech spotkaniach. Severodončanka istnieje 17 lat i jest to pierwszy złoty medal w historii klubu. Zespół prowadzi Vladimir Buzajev. Brązowy medal zdobyły siatkarki Jenestry Odessa, które trzykrotnie pokonały Galicankę Dinamo.

Skład Severodončanki Sewerodoneck: Komisarov, Lisienkov, Savenčukov, Kostin, Trač, Syč, Dežkin (libero), Gejk, Garšin, Bachramov.

źródło: inf. własna, sport.com.ua, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved