Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły ze Skrą Bełchatów do 2011

Mariusz Wlazły ze Skrą Bełchatów do 2011

fot. archiwum

Najlepszy polski atakujący – Mariusz Wlazły – nie zamierza jak na razie zmieniać otoczenia, ani tym bardziej klubu. Siatkarz PGE Skry Bełchatów właśnie dziś podjął decyzję o przedłużeniu swojego kontraktu.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do nazwiska Mariusza Wlazłego w kadrze PGE Skry Bełchatów. Najlepszy polski atakujący broni barw żółto-czarnych już od 2003 roku. To właśnie z jego postacią wiele osób wiąże sukcesy zespołu aktualnego Mistrza Polski.

 

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu PGE Skry Bełchatów – Mariusz Wlazły w dniu dzisiejszym przedłużył kontrakt z drużyną do 2011 roku. Jego zmiennikiem przez najbliższe dwa sezony będzie Jakub Novotny . 

W minionym sezonie Mariusz Wlazły zdobył dla swojej drużyny 289 punktów, co daje mu 14. wynik w klasyfikacji najlepiej punktujących ligi. Siatkarz PGE Skry rozegrał jednak najmniej spotkań z całej czołówki, bo 24 (67 setów). Jednak już w rankingu ilości punktów zdobywanych w jednym secie Wlazły jest najlepszy. Średnio zdobywał 4,37 w jednej partii. Największa siła rażenia bełchatowskiej drużyny posłała przeciwnikom 28 asów serwisowych, co dało mu 7. miejsce w łącznej klasyfikacji. Nieco wyżej, bo na 3. pozycji jest, jeśli chodzi o średnią ilość asów na set (0,42).

 

Statystyki te zaniżają jednak faktyczną, końcową formę Mariusza. W fazie play-off, bowiem Wlazły zaprezentował się zdecydowanie lepiej. Jego forma przyszła na koniec sezonu i w dużej mierze właśnie dzięki świetnej postawie swojego atakującego, bełchatowska Skra sięgnęła po kolejne mistrzostwo.

 

Jak pokazują wyliczenia statystyków, Wlazły w przeciągu całego ligowego sezonu siedemnastokrotnie zablokował rywala, posłał 28 asów, a 244 razy punktował w ataku. Jego skuteczność w tym elemencie wynosiła średnio 46,3%. Najwyższą skuteczność, bo 64,3% uzyskał w 12. kolejce, w spotkaniu przeciwko AZS-owi Olsztyn. Najniższą natomiast zanotował w meczu z ekipą Trefla Gdańsk (zagrał tylko dwa sety, później trener zdecydował się na zmianę), a wynosiła ona 27,8%.

 

Kapitan PGE Skry Bełchatów, zatem był mocnym punktem drużyny i zapewne będzie nim przez kolejne sezony, które ma zamiar spędzić w tym zespole.

 

Sukcesy klubowe Mariusza Wlazłego wywalczone ze Skrą Bełchatów:

 

* 2005 – Puchar Polski

* 2005 – Mistrzostwo Polski

* 2006 – Puchar Polski

* 2006 – Mistrzostwo Polski

* 2007 – Puchar Polski

* 2007 – Mistrzostwo Polski

* 2008 – Brązowy medal Ligi Mistrzów

* 2008 – Mistrzostwo Polski

* 2009 – Puchar Polski

* 2009 – Mistrzostwo Polski

źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved