Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Pierwszy krok Delic-Polu Częstochowa

II liga: Pierwszy krok Delic-Polu Częstochowa

W pierwszym meczu o utrzymanie w grupie 2 II ligi mężczyzn udany start zaliczyli siatkarze Delic-Polu Norwid Częstochowa, którzy wygrali 3:1 z SK Górnikiem Radlin.

Na początku pierwszej partii na nieduże prowadzenie wysunęli się siatkarze z Radlina, jednakże gospodarze szybko zlikwidowali dzielący ich dystans i to oni zaczęli dyktować warunki na boisku. Sytuacja wydawała się opanowana i klarowna dla częstochowian, ale w samej końcówce goście przy swojej dobrej zagrywce wyrównali wynik (23:23) i pojawiły się nerwy. Więcej zimnej krwi mimo wszystko zachowali podopieczni trenera Janusza Sikorskiego i po bloku Andrzeja Gościniaka na Rafale Rybarczyku to oni wygrali tego seta (25:23).

Druga odsłona wystartowała bardzo podobnie do poprzedniej – dużo lepiej spisywali się przyjezdni, którzy uzyskali kilkupunktową przewagę (11:8). Dużo błędów własnych i niska skuteczność w ataku odbierały częstochowianom szanse na przechylenie szali na swoją korzyść, choć przy serwisie Wojciecha Dziurkowskiego nastąpił remis (17:17). Gospodarze nie wykorzystali jednak okazji i nie poszli za ciosem, a swój rytm gry utrzymali zawodnicy Radlina (22:18). Seta zakończyła seria pomyłek Delic-Polu (25:20).

Do trzeciego seta częstochowianie przystąpili z ogromnym skupieniem i konsekwencją. Bardzo dobrze realizowali założenia taktyczne, co od razu przełożyło się na wynik (10:6). Wyeliminowanie prostych błędów zaowocowało i mimo że goście próbowali odrabiać straty, to przebieg partii kontrolowali gospodarze i to oni objęli prowadzenie w meczu, zwyciężając 25:21.

Czwarta partia rozpoczęła się bardzo niekorzystnie dla Delic-Polu, który przegrywał już 1:8 i sprawiał wrażenie nieprzygotowanego do gry. W miarę upływu akcji częstochowianie poprawiali swoje zagrania i zaczęło dopisywać im szczęście. Sprytne serwisy Karola Kupisza , a później Kamila Kwasowskiego , wyprowadziły gospodarzy tego pojedynku na prowadzenie (18:16). Decydująca dla ostatecznego wyniku spotkania okazała się zagrywka, która na tyle utrudniła przyjęcie radlinianom, że siatkarze z Częstochowy mogli wykorzystywać kontrataki (25;18).

Delic Pol Częstochowa – Górnik Radlin 3:1

(25:23, 20:25, 25:21, 25:18)

Delic-Pol : Kwasowski, Gościniak, Blachura, Boruc, Ferek, Swodczyk, Ciupa (libero) oraz Dziurkowski, Kupisz, Lipiński

Radlin : Rybarczyk, Kabziński, Łasiewicki, Taterka, Mandrela, Marzewski, Słanina (libero) oraz Macionczyk, Barteczko, Scheit, Gronczewski