Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Najważniejsze, że zagramy u siebie

Najważniejsze, że zagramy u siebie

Najgroźniejszymi rywalkami Polek w eliminacjach siatkarskich MŚ 2010 będą Turczynki, a Polaków - Francuzi. - Nie wyobrażam sobie, by w mistrzostwach świata zabrakło polskich drużyn - twierdzi Mirosław Przedpełski.

Znamy rywali polskich reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata 2010. Podczas losowania w Turynie nasze drużyny trafiły dobrze, ale najważniejsze, że oba turnieje kwalifikacyjne odbędą się nad Wisłą w sierpniu przyszłego roku.

Wczoraj w Turynie przedstawiciele 214 krajów zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Siatkówki przeżywali emocje związane z losowaniem eliminacyjnych grup mistrzostw świata, których finały za dwa lata odbędą się we Włoszech (mężczyźni) i w Japonii (kobiety). Ci najlepsi – a wśród nich są także polskie zespoły – na razie poznali tylko niektórych rywali, bo do słabszych ekip dołączą dopiero w trzeciej fazie kwalifikacji.Mężczyźni zagrają z Francją oraz dwoma rywalami wyłonionymi w preeliminacjach. Nasze panie trafiły na Turczynki i dwie jeszcze nieznane drużyny. Dopiero w czerwcu przyszłego roku będzie znany pełny skład grup, w których o awans do finałów MŚ walka będzie się toczyć w Polsce.

Podczas kongresu CEV w Madrycie przyznano nam prawo organizowania obu turniejów – mówi Mirosław Przedpełski, prezes PZPS. – Wcześniej naszym reprezentacjom przydzielono Francję i Turcję. To wynika z rankingu światowego. Jeszcze nie wiemy, kto dołączy do grup, ale uważam, że zarówno nasze panie, jak i panowie, powinni awansować do finałów. Nie wyobrażam sobie, by w mistrzostwach świata zabrakło polskich drużyn.

* Autorzy – Ryszard Opiatowski, Rafał Bała

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved