Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Siatkarki Siarki przegrały z Szóstką Biłgoraj

II liga: Siatkarki Siarki przegrały z Szóstką Biłgoraj

W meczu inauguracyjnym II ligi kobiet, stojącym na wysokim poziomie, tarnobrzeskie siatkarki nie dały rady faworytowi rozgrywek Szóstce Biłgoraj.

Wygrać się nie udało, ale tarnobrzeskie siatkarki na inaugurację nowego sezonu w drugiej lidze pokazały kawał dobrej gry i można z optymizmem oczekiwać kolejnych spotkań. Rywalki były poza zasięgiem, bo miały w swoim składzie mielczanki Paulinę Peret, a przede wszystkim Dorotę Wilk.

Udany początek

Mecz udanie rozpoczęły przyjezdne, które po „kiwce” Doroty Wilk prowadziły 4:1. Kiedy tarnobrzeżanki przegrywały 3:7, trener Andrzej Dróbkowski, widząc nieporadność swoich zawodniczek, wprowadził Honoratę Jabłońską-Żak, która weszła od razu na zagrywkę i wyprowadziła Siarkę na prowadzenie 10:7. Przez dalszą część seta toczyła się wyrównana walka, w której górą okazały się gospodynie. W kolejnej odsłonie tarnobrzeżanki od początku dotrzymywały kroku siatkarkom z Biłgoraju. W drugiej połowie seta dobrym blokiem popisała się Magdalena Chorzępa, wyprowadzając Siarkę na prowadzenie 13:12. W tej akcji duży wkład miała Ewelina Ryznar, która wybroniła dość trudną piłkę… głową. W kolejnych akcjach tarnobrzeżanki dość często się gubiły, co wykorzystały przyjezdne i wyszły na prowadzenie 21:17 po udanym ataku Darii Kundery. Zawodniczki z Biłgoraja z „dowiezieniem” przewagi do końca seta nie miały problemu.

Rodzinka na trybunach

W trzecim secie zapowiadał się pogrom biłgorajanek, bowiem było już 5:0, jednak siatkarki Szóstki nie podłamały się i szybko dogoniły rywalki, a dokładnie Joanna Paluch, serwując asa i doprowadzając do stanu 8:8. Tarnobrzeżanki jakby z niedowierzaniem patrzyły na to, co się dzieje, bowiem po chwili było już 10:16, po kolejnym asie serwisowym Darii Kondery. Przyjezdne kontrolowały dalszą część seta i wysoko wygrały go do 18. W czwartej partii od początku prym wiodły przyjezdne, nie oddając prowadzenia do końca. Wypożyczona ze Stali Mielec do Biłgoraja Dorota Wilk była gwiazdą spotkania. Rozgrywająca Szóstki tak „obdzielała” wystawami swoje koleżanki z drużyny, że tym pozostawało tylko zdobywać punkty. Dorota była dopingowana przez swoich rodziców, siostrę Agatę oraz brata, którzy zapewne nie żałowali wycieczki do Tarnobrzega.

Siarka Tarnobrzeg – Szóstka Biłgoraj 1:3

(25:23, 20:25, 18:25, 23:25)

Składy:

Siarka: Galica, Chorzępa, Kubiak, Matejek, Sokalska, Ryznar – Dudek (libero), Janas, Jabłońska-Żak, Wacławczyk, Surowiec

Szóstka: Bada, Niemiec, Kundera, Paluch, Wilk, Kartuzi – Peret (libero), Cieplak, Rymer, Kulczyk, Rapa