Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Płomień Sosnowiec już awansował

Płomień Sosnowiec już awansował

Płomień Sosnowiec po rezygnacji z występów w PlusLidze miał rozpocząć budowę zespołu od nowa i wystartować w rozgrywkach śląskiej IV ligi. Udało mu się jednak jeszcze przed sezonem awansować o klasę wyżej.

Władze Śląskiego Związku Piłki Siatkowej po rezygnacji z rozgrywek drużyny KPKS Halemba na szczeblu III ligi, postanowiły rozpisać turniej barażowy. Do gry zgłosiły się dwa zespoły – UKS Kazimierz-Płomień Sosnowiec i Corona Rudniki. O tym, która z tych drużyn rywalizować będzie z innymi, III-ligowymi zespołami zadecydować miał dwumecz.

W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Sosnowcu – Kazimierzu lepsi okazali się gospodarze, którzy bez większych problemów pokonali zawodników Corony 3:1. Młodzi siatkarze z Sosnowca wystąpili w składzie: Karol Pachołek, Michał Kosiński, Piotr Mierzejewski, Piotr Leks, Szymon Tworzydło, Michał Biernacki i Adrian Więcek (libero) oraz Maciej Orczykowski. Ponadto, w kadrze na ten mecz znaleźli się: Paweł Trybała, Aleksander Trybała, Kamil Dębski, Michał Rączka, Szymon Kosiński i Łukasz Cichowicz.UKS Kazimierz-Płomień – Corona Rudniki 3:1

(25:21, 22:25, 25:21, 25:19)

Dużo więcej emocji oglądać mogliśmy dwa dni później w Rudnikach. Od pierwszych do ostatnich piłek toczyła się wyrównana walka o zwycięstwo. Zawodnicy Płomienia, aby awansować potrzebowali jedynie dwóch setów, jednak kiedy to osiągnęli walczyli ambitnie dalej, aby po tie-breaku móc cieszyć się nie tylko z awansu do III ligi, ale także z wygranej w meczu. Podobnie jak w Sosnowcu, Płomień zagrał w składzie: Karol Pachołek, Michał Kosiński, Piotr Mierzejewski, Piotr Leks, Szymon Tworzydło, Michał Biernacki i Adrian Więcek (libero).

Corona Rudniki – UKS Kazimierz-Płomień 2:3

Przypomnijmy tylko, iż siatkarski sezon 2008/09 na szczeblu III ligi rozpoczął się już 20. września. W związku z tym, nowy beniaminek będzie miał do rozegrania zaległe dwie kolejki (wyjazdowe spotkanie z GKS „Kombud” Tychy oraz mecz u siebie z KS Beskid Skoczów). Decyzją władz ŚZPS, mecze te odbędą się w późniejszym, nieokreślonym jeszcze terminie.

źródło: kazimierzplomien.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved