Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > W Białymstoku siatkarki na urlopach

W Białymstoku siatkarki na urlopach

fot. archiwum

Białostockie siatkarki w czwartek po raz ostatni spotkały się na treningu i udały się na urlopy. Przygotowania do nowego sezonu w ekstraklasie rozpoczną 4 sierpnia Tego dnia być może w drużynie pojawią się kolejne nowe zawodniczki.

Na razie klub pozyskał już dwie siatkarki, wcześniej Izabelę Żebrowską , a ostatnio Annę Manikowską . Ekipa Pronaru Zeto Astwy AZS ma za sobą dwa sezony gry w ekstraklasie. W obu do samego końca – w barażach – musiała walczyć o utrzymanie. Włodarze klubu mają nadzieję, że w kolejnych rozgrywkach zespół powalczy wreszcie o wyższe cele. – Chcemy stworzyć w Białymstoku solidną drużynę, która bez problemów powalczyłaby o pozycje od 5. do 8 . – mówi trener Dariusz Luks . – A rozpoczynając rozgrywki za cel, tak jak wszyscy, będziemy mieli zdobycie mistrzostwa Polski .

 

Aby jednak po raz kolejny zespół nie musiał drżeć o pozostanie w elicie, potrzebuje poważnych wzmocnień. Po zakończonym sezonie kadra białostoczanek uległa bowiem skurczeniu. Z klubu odeszły: Olga Palczewska , Tatiana Gordiejewa , Olga Leżenkina , Marta Wrzesińska , Dorota Wierkin . Niewykluczone, że zespół opuści też Elena Hendzel , którą w swym składzie chętnie widziałby Jerzy Matlak , trener wicemistrzyń kraju z Piły. Ponadto włodarze klubu chcieliby wypożyczyć gdzieś Justynę Sachmacińską . 

Po stronie zysków białostoczanie na razie mogą zapisać dwie zawodniczki. Pierwsza z nich to 23-letnia atakująca Izabela Żebrowska z Winiar Kalisz. – Jest to bardzo interesująca, wysoka zawodniczka – ocenia szkoleniowiec AZS. – W Kaliszu nie miała jednak zbyt dużo możliwości grania i teraz na pewno będzie chciała coś udowodnić. Chociaż oczywiście nie zagwarantuję jej od razu miejsca w podstawowym składzie .

 

Druga z nowych siatkarek to niespełna 22-letnia rozgrywająca Anna Manikowska z Farmutilu, która do ekipy Piły trafiła właśnie z Białegostoku. – Cały czas potrzebujemy jeszcze rozgrywającej oraz przyjmującej – stwierdza trener Luks. – Ostatnio byłem na turnieju w Czechach, gdzie przyglądałem się siatkarkom. Ponadto czekamy na płyty z występami zawodniczek od różnych menedżerów, żeby nie kupować kota w worku .

 

Działacze szukają nowych zawodniczek, a te będące w obecnej kadrze, mogą udać się już na urlopy, które zakończą 4 sierpnia. Na początku przygotowań mają trenować w Białymstoku. Następnie – najprawdopodobniej od 20 do 27 sierpnia – będą przebywać na zgrupowaniu w Spale, skąd wyjadą do Rzeszowa na Akademickie Mistrzostwa Polski. Początek sezonu Ligi Siatkówki Kobiet planowany jest na 18 października.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved