Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Farmutil coraz bliżej mistrzostwa Polski

LSK: Farmutil coraz bliżej mistrzostwa Polski

W trzecim spotkaniu finałowym LSK, Farmutil Piła, na własnym parkiecie pokonał bez straty seta Muszyniankę-Fakro Muszyna. Pilanki tym meczem przybliżyły się do mistrzostwa Polski.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry po obu stronach siatki, a na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą schodziły podopieczne Jerzego Matlaka. Po chwili, głównie dzięki dobrej grze pilskich skrzydłowych – Kaczorowskiej oraz Teixeiry, gospodynie powiększyły przewagę do stanu 11:9. W późniejszej fazie seta pilanki grały jak z nut. Bardzo skuteczna była Agnieszka Bednarek, która przy stanie 15:11 zdobyła trzy punkty z rzędu dzięki silnym atakom ze środka siatki. W końcówce partii trener Muszynianki – Bogdan Serwiński za Kamilę Frątczak desygnował do gry Agatę Purę–Karczmarzewską, ale nie zmieniło to obrazu gry i po pierwszym secie pilanki prowadziły w finale 1:0.

Druga odsłona spotkania miała identyczny przebieg co partia pierwsza, z tą różnicą że prowadziły przyjezdne. Nie do zatrzymania była Aleksandra Przybysz, do której kierowana była duża liczba wystaw Izabeli Bełcik. Przy stanie 12:9 dwa asy zaserwowała Dorota Pykosz jednak nie zawiązało to rąk walczącym pilankom, które zdołały wyrównać na 15:15 i później konsekwentnie powiększać przewagę. Bardzo skuteczna w tej fazie partii była kapitan pilskiej drużyny- Agnieszka Kosmatka. Ostatni punkt, bo sprytnej „kiwce” zdobyła wystawiająca Farmutilu – Katarzyna Skorupa . siatkarki z grodu Staszica wygrały tę partię 25:19.

Do połowy trzeciego seta mogło się wydawać, że zwycięstwo przyjdzie gospodyniom meczu nader łatwo. Rzeczywistość okazała się być jednak zgoła odmienna, bo od stanu 15:12 prowadziły „mineralne” i wszystko zapowiadało, że zdołają wygrać tę partię. Tak się jednak nie stało, bowiem przy stanie 21:20 świetnymi zagraniami popisała się środkowa Farmutilu – Juliya Shelukhina, co dało jej drużynie zwycięstwo w secie i całym meczu 3:0.

MVP spotkania wybrano Agnieszkę Bedarek.

Farmutil Piła – Muszynianka – Fakro Muszyna 3:0

(25:14, 25:19, 25:21)

Stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Piły

Skład:

Farmutil: Kosmatka, Skorupa, Bedarek, Shelukhina, Teixeira, Kaczorowska, Kuehn – Jarek(Libero), oraz Chojnacka.

Muszynianka Fakro Muszyna: Bełcik, Frątczak, Mirek, Przybysz, Pycia, Pykosz, Zenik(Libero), oraz , Śrutowska, Karczmarzewska – Pura, Mieszała.