Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Z MOS przegrali 2:3, z Radlinem remisują 1:1

II liga: Z MOS przegrali 2:3, z Radlinem remisują 1:1

Drugoligowi zawodnicy z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, w dramatycznym piątym spotkaniu z MOS Wola Warszawa ulegli w pięciu setach, w walce o 7. miejsce w lidze.

Jaworznianie muszą teraz walczyć o utrzymanie z Górnikiem Radlin. Po dwóch spotkaniach na wyjeździe siatkarze Zbigniewa Błaszczaka remisują 1:1.

W konfrontacji z warszawskim zespołem własna hala nie była atutem. Zarówno jaworznianie, jak i ich rywale wygrywali na boisku przeciwnika. Niestety w decydującym o 7. miejscu w tabeli II ligi meczu, jaworznicka drużyna po pełnym emocji spotkaniu uległa w pięciu setach.

Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, jednak kibice nie narzekali. Na początku przewagę uzyskali goście, jednak w samej końcówce ekipa MCKiS popełniła kilka błędów i uległa w pierwszym secie 25:27. Drugi set to pewne zwycięstwo gospodarzy 25:22.

W trzecim secie siatkarze z Jaworzna postawili wszystko na jedną kartę. Znacznie lepiej serwowali, lepiej bronili, i na efekty nie trzeba było czekać. Wygrali 25:20, by w czwartym secie rozbić rywala na jego parkiecie 25:11! Niestety decydujący set był już po stronie gospodarzy. Dwa bloki na początek seta wybiły z rytmu jaworznian. Gra toczyła się pod dyktando siatkarzy BT Wózki MOS Wola , którzy pewnie wygrali piątego seta 15:10 i cały mecz 3:2. Również całą rywalizację w play-off , do trzech wygranych meczów, siatkarze z Warszawy wygrali 3:2 i to oni zajęli ostatecznie 7. miejsce w II lidze.

Pierwsze dwa spotkania z racji wyższej pozycji w tabeli odbyły się w Radlinie. Nie przeszkodziło to siatkarzom MCKiS Jaworzno , by po zaciętym spotkaniu pokonać Górnika Radlin 3:2. Jaworznianie prowadzili już 2:1 w setach, ale w czwartej partii dali sobie wydrzeć zwycięstwo. W decydującym tie-breaku jaworznianie pokazali klasę wygrywając do 13.

Drugi mecz i druga pięciosetówka! Niestety nie tak szczęśliwa dla gości. MCKiS Jaworzno tym razem w grze nerwów okazało się słabsze. Mimo tego, jaworznianie grający coraz lepiej na koniec sezonu mają duże szanse by pokonać Górnika Radlin i zapewnić sobie utrzymanie w II lidze. Kolejne dwa spotkania odbędą się w Jaworznie. Gra toczy się do trech wygranych spotkań przez jedną z drużyn.

źródło: naszemiasto.pl