Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > 55 tysięcy złotych wylicytowane dla Agaty Mróz

55 tysięcy złotych wylicytowane dla Agaty Mróz

Ponad 55 tys. zł z licytacji obrazu olejnego pt. „Bitwa o Pekin” Rajmunda Nykowskiego zostanie przekazanych na leczenie Agaty Mróz. Licytacja została zorganizowana podczas charytatywnego meczu reprezentacji Polski z gwiazdami LSK.

Licytacja jest kolejną inicjatywą w ramach akcji magazynu „Super Volley”, która ma pomóc dwukrotnej mistrzyni Europy i zawodniczce legendarnych „Złotek” chorującej na zespół melodysplastyczny – tzw. stan przedbiałaczkowy.

Agata Mróz już od wielu miesięcy przebywa w szpitalu, przygotowując się do przeszczepu szpiku kostnego. Mamy nadzieję, że zgromadzone przez nas pieniądze pomogą jej jak najszybciej powrócić do zdrowia. Wierzę, że wsparcie kibiców siatkówki i wielkich fanów jej talentu, pomoże Agacie pokonać chorobę – mówi Andrzej Niemczyk, redaktor naczelny magazynu „Super Volley”, który zorganizował licytację.„Super Volley” na pomoc dla Agaty Mróz przekazał także całkowity dochód z prowadzonej podczas meczu w Bielsku-Białej sprzedaży pisma oraz gadżetów. Dodatkowo, osoba, która kupiła najwięcej egzemplarzy „Super Volley’a” otrzymała piłkę z autografami reprezentantek Polski. Na leczenie Agaty Mróz wydawca „Super Volley’a” przeznacza także 1,50 zł z każdego sprzedanego egzemplarza pisma.

W licytacji obrazu podczas meczu w Bielsku Białej wzięło udział pięć firm: Porsche Polska, Big Star, Aluprof, Sfinks oraz Kreisel. Ostatecznie, za 20 tys. zł obraz nabyła firma Porsche Polska, jednak pozostałe firmy – niezależnie od wyniku licytacji – zdecydowały się przekazać deklarowaną kwotę na rzecz Agaty Mróz. Zlicytowany obraz mogą obejrzeć wszyscy czytelnicy „Super Volley’a” bowiem w formie plakatu dołączony jest do styczniowego numeru pisma.

Agata Mróz-Olszewska jest polską siatkarką i reprezentantką Polski. Dwukrotnie – w 2003 i 2005 – zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy. W 2007 roku Agata Mróz ze względu na zły stan zdrowia przerwała karierę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved