Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: W Kaliszu gospodynie niegościnne dla bielszczanek

PP: W Kaliszu gospodynie niegościnne dla bielszczanek

W drugim meczu 10. kolejki Pucharu Polski kobiet, w turnieju granym w Kaliszu, miejscowe siatkarki, po dość jednostronnym meczu, pokonały 3:0 drużynę BKS-u Aluprof Bielsko-Biała.

Pierwszy set

W pierwszej fazie seta na boisku zdecydowanie dominowały bielszczanki. Skutecznie kończyły swoje ataki, a do tego kilka razy powstrzymywały kaliszanki szczelnym blokiem. Przy stanie 7:3 dla przyjezdnych, Igor Prielożny poprosił o czas, po którym gra gospodyń uległa poprawie. Dobrym atakiem przypomniała o sobie Anna Barańska, a zagrywką Magdalena Godos. Powstrzymanie na siatce Joanny Staniuchy-Szczurek, wyrównało stan punktowy seta (14:14). Szybko też kapitan miejscowego zespołu pognębiła rywalki zagrywką i Winiary odskoczyły na 4 „oczka” (18:14). Końcówka seta, to koncertowa gra kaliskiego bloku, o czym przekonały się Natalia Bamber i Joanna Staniucha-Szczurek. Po błędzie tej ostatniej, kaliskie siatkarki miały pierwszą piłkę setową, którą wykorzystała Milada Spalova, zdobywając punkt bezpośrednio z zagrywki. Winiary wygrały 25:16.

Drugi set

Mocne wejście w drugiego seta uczyniły Winiary. Bezbłędna w tym fragmencie gry była Milada Spalova, zdobywająca kolejne punkty atakiem i blokiem. Gospodynie prowadziły 3:1, 6:3, a potem 8:5. Błędy bielszczanek w przyjęciu skrzętnie wykorzystywały Fernanda i Horka (12:7), a wspaniale funkcjonujący, kaliski blok, stopniowo pogrążał rywalki. Przy stanie 15:8 trener Wiktor Krebok poprosił o czas dla swojego zespołu. Niewiele to jednak zmieniło w obrazie gry. Po kolejnym udanym bloku Magdaleny Godos i Milady Spalovej (21:12), Karolinę Ciszakiewicz zastąpiła Beata Strządała. Od tego momentu w kaliskim zespole coś się zacięło. Seria błędów gospodyń pozwoliła rywalkom zmniejszyć dystans do 3 „oczek” (22:19). Złą serię przerwała Fernanda, a po niej piłkę setową wywalczyła Barańska. Bielszczanki zdołały obronić dwa setbole, ale to Winiary wygrały ostatecznie 25:22.

Trzeci set

Trzeci set znowu dobrze rozpoczęły zawodniczki Winiar. Po autowym ataku Katarzyny Gajgał i dwóch asach serwisowych Anny Barańskiej, na tablicy świetlnej widniał wynik 6:1. Trener Krebok poprosił o czas, po którym bielszczanki zniwelowały nieco straty (8:5), aby po chwili po raz kolejny oddać inicjatywę kaliszankom (10:5, 12:6, 16:9). Mistrzynie Polski zwolniły tempo (16:12), ale po krótkiej reprymendzie trenera, powróciły do swojego, skutecznego stylu gry. W końcówce seta Olga Owczynnikowa, która zastąpiła Sylwie Wojcieską, swoją zagrywką wymusiła błędy siatkarek Aluprofu, co dało miejscowym pierwszą piłkę meczową (24:15). Bielszczanki zdołały obronić pierwszego meczbola, ale w kolejnej akcji Milada Spalova nie pozostawiła rywalkom żadnych wątpliwości i skutecznym atakiem zakończyła seta i spotkanie. Winiary wygrały 25:16, a cały mecz 3:0.

Winiary Bakalland Kalisz – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0

(25:16, 25:22, 25:16)

Składy drużyn:

Winiary Bakalland: Anna Barańska (k), Milada Spalova, Helena Horka, Magdalena Godos, Fernanda de Oliveira, Sylwia Wojcieska oraz Olga Owczynnikowa, Katarzyna Wawrzyniak, Daria Paszek

BKS Aluprof: Jolanta Studzienna (k), Anna Kaczmar, Joanna Staniucha-Szczurek, Karolina Ciaszkiewicz, Natalia Bamber, Katarzyna Gajgał, Paulina Maj (l) oraz Beata Strządała, Edyta Kucharska