Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Kolejne trzy punkty Skry

PLS: Kolejne trzy punkty Skry

Kolejne, szóste zwycięstwo, odnieśli siatkarze Skry Bełchatów. Tym razem pokonali u siebie kędzierzynian, nie mających dziś sposobu na urwanie gospodarzom choćby jednego seta.

Zdecydowanym faworytem spotkania pierwszej z czwartą drużyną PLS byli gospodarze, ale przed meczem nikt w ekipie PGE nie lekceważył rywala.

Pierwsze dwa sety miały podobny przebieg. Goście osiągali niewielką przewagę, której ostatecznie nie potrafili utrzymać. Drużyna Daniela Castellaniego zarówno w pierwszym jak i drugim secie goniła rywala i wychodziła na prowadzenie po drugiej przerwie technicznej. Gospodarze dominowali niemal w każdym elemencie gry, nie tracąc tyle sił co goście.

Trzeci set miał odmienny przebieg. Mistrzowie Polski osiągnęli przewagę już na początku tej partii. Siatkarze Zaksy jednak grali do końca. Przy stanie 24:21, Novotny zdobył punkt dla gości. Chwilę później ten sam zawodnik udanie zablokował piłkę po ataku Plińskiego. Kędzierzynianie tracili więc tylko jeden punkt do rywala. Kolejna akcja zakończyła się jednak szczęśliwie dla PGE Skry, która zdobyła punkt dający zwycięstwo 3:0 w meczu, po ataku Brazylijczyka Damiao .

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Daniel Pliński .

Skra Bełchatów – ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle 3:0

(25:21, 25::20, 25:23)

Składy:

PGE Skra: Dobrowolski, Wlazły, Heikkinen, Pliński, Gruszka, Antiga, Milczarek (libero) oraz Bąkiewicz, Damiao, Wnuk, Neroj.

ZAK SA: Żygadło, Bakumovski, Kurek, Nowak, Szczygieł, Patucha, Mierzejewski (libero) oraz Jarosz, Novotny, Małecki.