Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Akademia Siatkówki im. Arka Gołasia rozpoczyna działalność

Akademia Siatkówki im. Arka Gołasia rozpoczyna działalność

W pierwszym dniu siatkarskiego memoriału Arkadiusz Gołasia, który odbędzie się w Częstochowie (8-10.12.2006) po prawie rocznych przygotowaniach zainauguruje swoją działalność Akademia Siatkówki nazwana właśnie imieniem tragicznie zmarłego siatkarza.

Dzięki ogromnym staraniom i zaangażowaniu Andrzeja Szewińskiego – wielokrotnego reprezentanta Polski, mistrza Polski obecnie prezesa Wkręt-metu Domex AZS Częstochowa i redakcji magazynu „Super Volley” – najzdolniejsze dzieciaki będą miały możliwość trenowania swojej ulubionej dyscypliny w profesjonalnych warunkach.

Od miesiąca są już prowadzone zajęcia pod okiem Damiana Dacewicza i Radosława Panasa. Dzieci zostaną podzielone na cztery grupy wiekowe zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt (8-9 lat, 10-11, 12-13, 14-15). Trzy razy w tygodniu będą odbywać się zajęcia na hali, raz na basenie, a raz w jednym z klubów fitness. Każdy młody adept siatkówki zostanie otoczony specjalistyczną opieką i tym samym optymalnie będzie rozwijał swój talent. W trakcie najbliższych ferii zimowych pierwsza grupa pojedzie na obóz sportowy do Czech, na którym poza zajęciami w hali i sparingami z młodzieżowymi drużynami czeskimi, dzieci odbędą zajęcia z instruktorami narciarstwa.Akademia Siatkówki im. Arka Gołasia będzie docelowo działała na terenie całego kraju. W najbliższych tygodniach zajęcia rozpoczną się w Warszawie i Łodzi. Trenerzy, którzy będą pracowali poza Częstochową przejdą specjalne szkolenie i otrzymają odpowiedni certyfikat. Na podstawie tego dokumentu będą mieli możliwość otwierania filii Akademii w całym kraju. Akademia, która działać będzie w strukturach rejestrowanego właśnie Stowarzyszenia „AktivSport”, zapewni finansowanie, pomoc organizacyjną, a przede wszystkim myśl szkoleniową na najwyższym poziomie. Pomoc organizacyjną i finansową obiecał m.in. Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pan Piotr Nurowski i Pani Dorota Idzi – wiceprezes PKOL-u. Dosyć pokaźne środki zadeklarowało już kilka firm, które na co dzień sponsorują polski sport wyczynowy. Po raz pierwszy w naszym kraju wszystkie dzieci trenujące w Akademii, objęte będą programem szkoleniowym, obejmującym nawet zagadnienia związane z odpowiednią dietą i nadzorem psychologów. Zamiarem władz stowarzyszenia jest zapewnienie bezpłatnego szkolenia najzdolniejszym dzieciom, które pochodzą z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. Do Akademii kierować je będą nauczyciele wychowania fizycznego.

Akademia będzie kontynuacją rozpoczętej ponad rok temu Akademii miesięcznika Super Volley, której celem była pomoc nauczycielom w prowadzeniu zajęć siatkarskich na lekcjach wychowania fizycznego. Pracami Akademii kierować będzie m.in. Agnieszka Gołaś, która odpowiedzialna będzie za sprawy organizacyjne.

Do napisania specjalnego programu szkoleniowego Akademia zaprosiła min. Holendra Harry’ego Brokkinga, Andrzeja Niemczyka, Stanisława Gościniaka. Swoją pomoc w pracach Akademii zadeklarowali również obecni i byli reprezentanci Polski. Jednego można być pewnym. Trudno w Polsce, a nawet w Europie znaleźć lepszych fachowców.

Dzieci otrzymają do dyspozycji cały sprzęt sportowy potrzebny do codziennych zajęć. W przyszłości będą wyjeżdżały na turnieje w całej Europie. Akademia Siatkówki właśnie podjęła rozmowy z najlepszymi włoskimi, francuskimi i holenderskimi klubami, w których w bardzo zbliżony sposób prowadzone są zajęcia z najmłodszymi.

Więcej informacji będzie można uzyskać już wkrótce na stronie www.akademiasiatkowki.pl. Zapytania można wysyłać na adres office@csimedia.pl.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved