Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Racing Cannes triumfatorem Topvolley International

Racing Cannes triumfatorem Topvolley International

Racing Club de Cannes z Małgorzatą Glinką w finale ponownie pokonał Dinamo Moskwa i został triumfatorem prestiżowego turnieju Topvolley International rozgrywanego w Bazylei. Trzecie miejsce zajęły siatkarki mistrza Brazylii, Finasa Osaco.

W meczu o piąte miejsce w turnieju drużyna Vicenzy spotkała się z mistrem Niemiec, USC Münster. Niemki, które wszystkie spotkania do tej pory łatwo przegrywały, tym razem postawiły twarde warunki. Vicenza wygrała dość łatwo pierwszego seta, by równie łatwo przegrać drugiego. Podobnie było z setem trzecim i czwartym – najpierw łatwa wygrana Włoszek, póxniej Niemek. W tie-breaku zawodniczki USC Münster opełniły jednak zbyt dużo błędów własnych i przegrały 2:3 zajmując ostatnie miejsce w turnieju. Doskonały mecz rozegrała Katarzyna Skowrońska, która zdobyła 21 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką Vicenzy. Kapitan włoskiego zespołu, Magdalena Śliwa, na pozycji rozgrywającej zdobyła 5 punktów.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju niesione doingiem miejscowych kibiców zawodniczki Voléro Zürich nie sprostały mistrzowi Brazylii. Finasa Osasco zajęła ostatecznie trzecie miejsce w turnieju, ale zdaniem obserwatorów nie drużyna ta w niczym nie ustępowała tegorocznym finalistkom.

Ogromne emocje przyniósł finałowy mecz turnieju. Rosjanki chciały się zrewanżować za porażkę grupową 0:3 i zaczeły mecz bardzo dobrze, wygrywając zaciętą pierwszą partię. Jednak drugi set to zdecydowana dominacja mistrzyń Francji, które przez całą niemal partię utrzymywały bezpieczną przewagę punktową wyrównując stan meczu. Trzeci set to już prawdziwy pogrom – Rosjanki myliły się w każdym elemencie gry i po chwili przegrywały już 0:10, by cały set przegrać do 12. Również w ostatnim secie Racing nie dał Dynamu żadnych szans i pewnie wygrał turniej Topvolley International. W rywalizacji Małgorzaty Glinki i Jekateriny Gamovej znów górą była nasza zawodniczka.