Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Mostostal wygrał turniej w Kędzierzynie Koźlu

Mostostal wygrał turniej w Kędzierzynie Koźlu

Gospodarz turnieju, Mostostal Azoty został zwycięzcą świątecznego turnieju, który dzisiaj zakończył się w Kędzierzynie Koźlu. W ostatnim spotkaniu kędzierzynianie pokonali mistrza Polski, Skrę Bełchatów 3:1.

Nie udało rozegrać się wszystkich spotkań kędzierzyńskiego turnieju. Zaplanowany na dzisiaj mecz Ferramu Opava z DHL Ostrava nie doszedł do skutku, gdyż obydwa zespoły z powodu złych warunków drogowych nie dojechały na halę. Rozegrany został jedynie mecz pomiędzy Mostostalem i Skrą. Po czterosetowej walce zwyciężyli gospodarze.

Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle – BOT Skra Bełchatów 3:1 (25:20, 25:17, 29:31, 32:30)

Pierwsze dwa sety dosyć gładko wygrał Mostostal. Skra grała ospale popełniając liczne błędy. Sytuacja zmieniła się od trzeciej partii. Tym razem to kędzierzynianie przespali pierwszych kilka piłek i Skra szybko odskoczyła na kilka punktów i do już końca seta nie oddała prowadzenia, mimo pogoni rywali, którzy nie wykorzystali piłki meczowej. W czwartej partii przez cały set trwała zacięta walka, którą ostatecznie po dramatycznej końcówce wygrali gospodarze turnieju.

Składy:

Mostostal: Kozłowski, Domonik, Vartovnik, Kurek, Gromadowski, Januszkiewicz, Olejniczak (libero)

Skra: Dobrowolski, Kiktyev, Sobczyński, Maciejewicz, Chadała, Szczerbaniuk, Milczarek (libero)

Nagrody indywidualne przyznano najlepszym zawodnikom poszczególnych drużyn, Marcelowi Gromadowskiemu (Mostostal) i Robertowi Szczerbaniukowi (Skra).