Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jadar Radom bez kibiców Czarnych?

Jadar Radom bez kibiców Czarnych?

Jutro, w hali MOSiR-u, Jadar Radom rozegra z Górnikiem Radlin spotkanie, które zakończy 5. kolejkę I ligi siatkówki. Wszystko wskazuje na to, że radomski zespół dopingować będą jedynie zorganizowani kibice Jadaru, gdyż grupa fanów siatkówki, występująca pod szyldem Czarnych Radom, otrzymała od władz klubu zakaz wstępu na mecze Jadaru.

Początkowo spotkanie miało zostać rozegrane w Radlinie 26 października, jednak – ze względu na remont tamtejszej hali – działacze Górnika poprosili o przełożenie terminu i zmianę gospodarza spotkania.

Radliński Górnik po spadku z Polskiej Ligi Siatkówki miał poważne problemy organizacyjno – finansowe, co spowodowało odejście z klubu wielu zawodników. Ze starego pozostało jedynie dwóch siatkarzy – Paweł Szabelski i Łukasz Lip. Do zespołu dołączyli między innymi dwaj zawodnicy występujący w ubiegłym sezonie w Jadarze – Filip Szewczyk i Michał Jaskulski. Szkoleniowcem radlinian został dotychczasowy trener grup młodzieżowych Marek Przybysz, a jego grającym asystentem Łukasz Lip.Radlin opuścił również, grający obecnie w Jadarze Radom, Sebastian Pęcherz. – Większości zawodników nie znam, ale z rozmów z kolegami ze starego składu wiem, że walczą o utrzymanie w lidze – przyznaje Pęcherz.

Górnik w trzech rozegranych dotychczas spotkaniach wywalczył 2 punkty – za wygraną 3:2 z SMS Spała, pozostałe dwa spotkania przegrał. – To ambitny zespół i na pewno będą walczyć, jednak przyznam, że nie zakładam straty seta, a tym bardziej punktów – twierdzi Sebastian Pęcherz.

Radomski zespół będą jutro dopingować wyłącznie kibice Jadaru, gdyż zarząd klubu podjął uchwałę, zakazującą grupie utożsamiającej się z „byłym radomskim Wojskowym Klubem Sportowym”, czyli Czarnymi Radom wstępu na mecze.

Oto fragment tej uchwały:

24.10.2005 r. Zarząd Klubu Sportowego Jadar Radom zajął stanowisko dotyczące bezwzględnego zakazu wstępu radykalnej grupy kibiców utożsamiającej się z byłym radomskim Wojskowym Klubem Sportowym. Zarząd mając na uwadze dobre imię klubu, dbałość o wizerunek firm sponsorujących, jak również uwagi samych zawodników odnośnie dopingowania ich podczas meczy (ta grupa, jak twierdzą, ich dekoncentruje) oraz przestrzeganie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, postanowił jednoznacznie przeciwstawić się nienormalnym zachowaniom grupy młodych ludzi zakłócających organizację widowni podczas spotkań ligowych. Podobne uwagi skierowała do nas na piśmie firma Dragon ochraniająca imprezy Klubu Sportowego Jadar.

Ponieważ trwające od ubiegłego sezonu incydenty (prowokacje wobec klubu kibica Jadaru, palenie przedmiotów podczas meczy, przekrzykiwanie i zakłócanie dopingowania pozostałym kibicom) nie ustają, a rozmowy z kierownictwem klubu dotyczące wspólnego, kulturalnego kibicowania nie przyniosły żadnego rezultatu, zarząd zmuszony został do podjęcia takiej decyzji.

źródło: Echo Dnia, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved