Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Częstochowa – Skra Bełchatów 1:3

AZS Częstochowa – Skra Bełchatów 1:3

W meczu na szczycie 3. kolejki PLS-u, AZS Częstochowa uległ 1:3 Skrze Bełchatów. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Michał Winiarski. W drużynie AZS na wyróżnienie zasłużył David McKienzie. Wygrana dała Skrze fotel samodzielnego lidera PLS.

Na początku pierwszego seta AZS wypracował sobie niewielką przewagę, która po pierwszej przerwie technicznej, dzięki zagrywce Davida McKienzie wzrosła do trzech oczek (11:8). Chwilę później Philip Eatherton zablokował Michała Winiarskiego, co pozwoliło częstochowianom zejść na drugą przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem (16:12). Po wznowieniu gry Adrian Patucha posłał piłkę bezpośrednio z zagrywki w pole rywala, a w Hali Polonia wszyscy byli przekonani o zwycięstwie akademików w pierwszej partii. Wszyscy z wyjątkiem siatkarzy z Bełchatowa, którzy zaczęli odrabiać straty. Kiedy Andrzej Stelmach sprytnie oszukał siatkarzy AZS-u, trener Edward Skorek poprosił o pierwszą przerwę(20:18). Na nic ona się jednak zdała, ponieważ Skra grała jak w transie, a AZS popełniał błędy. Częstochowianie byli bliscy wybronienia piłki setowej jednak goście, po ataku McKienzie, cudem przebili ją na stronę biało-zielonych. Ci nie wykorzystali prezentu, pogubili się, przez co nie udało się wyprowadzenie kontry. Bartosz Gawryszewski uderzył piłkę w antenkę i częstochowianie przegrali seta do 23.

Druga partia rozpoczęła się po myśli siatkarzy Skry, którzy szybko objęli prowadzenie 5:2. Z biegiem czasu gra się jednak wyrównała. Siatkarze obu zespołów tworzyli widowisko godne szlagieru kolejki. AZS doprowadził do remisu 18:18, a po ataku Eathertona objął prowadzenie, którego nie oddał do końca seta zwyciężając go ostatecznie 25:21.

Po udanym secie drugim, licznie zgromadzeni kibice mieli nadzieje, że AZS rozpocznie marsz na fotel lidera PLS. Niestety tak się nie stało. Sety trzeci i czwarty miały podobny przebieg. Skra zaraz na początku obejmowała prowadzenie i kontrolowała grę aż do końca meczu. Na boisku rządzili Winiarski (były zawodnik AZS) oraz Wlazły. Skra ustawiała szczelny blok i bardzo dobrze zagrywała. W partii trzeciej i czwartej była zespołem lepszym, bardziej poukładanym i mądrzejszym taktycznie. Pozwoliła AZS-owi na urwanie 17 punktów w secie trzecim i 16 w ostatniej, czwartej partii.

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa – BOT Skra Bełchatów 1:3 (23:25, 25:21, 17:25, 16:25)

AZS: Woicki, Gierczyński, Jurkiewicz, Billings, McKienzie, Eatherton, Gacek (libero) oraz Patucha, Gawryszewski, Oczko

Skra: A. Stelmach, K. Stelmach, Szczerbaniuk, Wlazły, Winiarski, Wnuk, Ignaczak (libero) oraz Maciejewicz