Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Przed meczem Gwardia Wrocław – Stal Mielec

Przed meczem Gwardia Wrocław – Stal Mielec

Liga Siatkówki Kobiet rozkręca się na dobre. W sobotę i niedzielę panie walczyć będą o ligowe punkty w 2. kolejce LSK. Mielczanki, w piątek o godzinie 8:00, jadą do Wrocławia na mecz z tamtejszą Gwardią.

Zarówno Gwardia Wrocław, jaki i Stal Mielec, na inaugurację rozgrywek ligowych solidarnie przegrały po 3:0. Mielczanki uległy u siebie BKS-owi Bielsko-Biała, a gwardzistki w Poznaniu tamtejszemu AZS-owi. Obydwa zespoły solidarnie borykają się także z problemami kadrowymi – z obu wszak w przerwie pomiędzy sezonami odeszło sporo zawodniczek. Tak więc rozpoczęty przed tygodniem sezon nie zapowiada się dla nich zbyt różowo.

Nie ma co narzekać, raczej trzeba grać – twierdzi otwarcie trener mielczanek, Jacek Wiśniewski. – Dla obydwu zespołów będzie to przysłowiowy mecz prawdy. Obydwa przegrały na inaugurację i będą chciały teraz powetować sobie straty poniesione w pierwszej kolejce. Za Wrocławiem przemawia bez wątpienia atut własnego boiska. Gwardia będzie chciała wygrać za wszelka cenę. My jednak nie zamierzamy wcale się położyć przed rywalkami. Szkoda, że nie udało mi się wrocławianek zobaczyć na żywo w akcji. Oglądałem tylko zapis och meczu na kasecie video. Również oglądając zapis video przeanalizowaliśmy mecz z BKS-em. Wszyscy zgodnie doszliśmy do wniosku, że w tym spotkaniu nie siedziało nam przede wszystkim przyjęcie oraz zagrywka. Właśnie nad tymi elementami pracowaliśmy w tym tygodniu w szczególności. Nie może przecież tak być, że w pierwszym secie sześć piłek z zagrywki wpada w nasz parkiet. To nie do przyjęcia, nawet w sytuacji gdy przeciwniczki są tak renomowanym zespołem jak BKS. Jeżeli we Wrocławiu uda nam się zagrać tak jak w drugim secie z BKS-em to powinno być ciekawie – zapewnia trener Wiśniewski.

Trudno wyrokować jak będzie we Wrocławiu. Oba zespoły chcą wygrać i zrobią wszystko aby wygrana stała się ich udziałem. Jeżeli mielczanki zagrają z takim poświęceniem jak w dwóch pierwszych setach z BKS-em to kto wie?

źródło: Super Nowości