Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Polonia Świdnica – AZS KSZO Ostrowiec Św. 0:3

I liga kobiet: Polonia Świdnica – AZS KSZO Ostrowiec Św. 0:3

Polonia Świdnica przegrała na własnej hali z czwartą drużyną AZS KSZO Ostrowiec. Niestety jest to trzecia porażka w rozgrywkach I ligi. Świdniczanki były cieniem dobrze dysponowanych w tym dniu akademiczek.

Spotkanie zaczęło się fatalnie – AZS miał bardzo dużą przewagę. Świdniczanki nie mogły przebić się przez szybki i szczelny blok. Przykro było patrzeć jak doświadczona zawodniczka jaką jest Anna Lis nie może przebić się przez blok. Punkty gospodyniom przychodziło zdobywać bardzo ciężko. Brak także dokładnego odbioru oraz spryt zawodniczek przyjezdnych doprowadziło do przegrania seta, o którym trzeba było jak najszybciej zapomnieć. Ogólnie set spisany na straty – przegrana do 13!

Drugi set był troszeczkę lepszy od pierwszego. Gra bardziej układała się po stronie gospodyń. Set był prowadzony punkt za punkt jednak do pewnego momentu. W środku seta rywalki urwały się – spowodowała to bardzo duża nieregularność w ataku i odbiorze. Polonia przegrała seta do 18. Trzeba zaznaczyć że w tym secie znakomicie grały przyjezdne. Bardzo dobra gra kombinacyjna spowodowała że akademiczki atakowały niekiedy na pustej siatce. Bardzo dobrze spisywała się libero KSZO – niesamowite obrony pozwalały koleżankom na kontrataki i niestety one to wykorzystywały.

Trzeci set to prawie kopia drugiego. Został on przegrany przez gospodynie do 17. Także na początku gra była bardzo wyrównana, w niektórych momentach świdniczanki prowadziły nawet czterema punktami, jednak rywalki bardzo szybko potrafiły dojść Polonię. Niestety brak szczelnego bloku na siatce powodował że ataki AZS-u wbijały wręcz zawodniczki broniące w parkiet. Szkoda, mecz kończy się wynikiem 0-3!

W następnym meczu (6 kolejka) Polonia Świdnica zmierzy się na wyjeździe z SKS Start Łódź.

MKS Polonia Świdnica – AZS KSZO Ostrowiec 0:3 (13:25, 18:25, 17:25)