Strona Główna > Aktualności > LM: Porażka Winiar

LM: Porażka Winiar

Nie powiodła się wyprawa siatkarkom Winiar Kalisz do Belgradu. W meczu Ligi Mistrzyń podopieczne Alojzego Świderka przegrały z Crveną Zvezdą 0:3 (17:25, 23:25, 23:25).

Początek pierwszej partii nie zapowiadał tego, co stało się później. Siatkarki Winiar schodziły na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:7. Przed drugą przerwą techniczną przegrywały tylko dwoma punktami, ale później gospodynie objęły wysokie prowadzenie 20:16 i o przerwę poprosił trener Alojzy Świderek. Niewiele to jednak pomogło, bo Crvena Zvezda zdobywała kolejne punkty i seta wygrała zdecydowanie.

Nieco więcej punktów zdobyły siatkarki Winiar w kolejnych dwóch setach, ale ostatnie słowo miała w nich drużyna gospodarzy, która odniosła ostateczne, zasłużone zwycięstwo.

Drugi trener Wojciech Lalek powiedział po spotkaniu, że Winiary walczyły w dwóch setach przyzwoicie. „Niestety, w końcówce dominowały zdecydowanie siatkarki Crvenej Zvezdy. W kaliskim zespole zawiodła przede wszystkim skuteczność ataków, po których piłka często lądowała w aucie lub zatrzymywała się na siatce” – ocenił Lalek.

Siatkarki Winiar straciły już szanse awansu do następnej fazy rozgrywek w Lidze Mistrzyń.

Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć 13 stycznia, ale Europejska Federacja Siatkówki (CEV) przełożyła zawody na 29 grudnia. Nowy termin wywołał sporo zamieszania, ponieważ kaliszanki miały w tym czasie zaplanowany turniej w Szwajcarii, który współorganizowali sponsorzy Winiar. Pod presją CEV, działacze drużyny z Kalisza zrezygnowali z wyjazdu do Bazylei.