Strona Główna > Aktualności > Pierwsze zwycięstwo Wisły Kraków

Pierwsze zwycięstwo Wisły Kraków

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2004/2005 odniosły siatkarki Wisły Kraków. Grający w I lidze serii B zespół z Grodu Kraka, pokonał w spotkaniu piątej kolejki Legionovię Legionowo 3:0.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2004/2005 odniosły siatkarki Wisły Kraków. Mecz w Krakowie był bardzo ważny dla zawodniczek Wisły, chciały one bowiem przełamać złą passę. Udało się. Grający w I lidze serii B zespół z Grodu Kraka, pokonał w spotkaniu piątej kolejki Legionovię Legionowo 3:0.

Pierwsza partia spotkania to bardzo wyrównany bój. Żadna z drużyn nie mogła zdobyć kilkupunktowej przewagi. Przełom nastąpił, gdy przy stanie 14:15 na zagrywkę weszła Nędzyńska. Wtedy to zespół z Legionowa zyskał 3-punktowa przewagę. Krakowianki wydawały się być wybite z rytmu. Na szczęście kolejną serwującą w szeregach Wisły była Wioletta Miś. Rywalki nie mogły poradzić sobie z odbiorem. Miś zeszła z pola zagrywki po ośmiokrotnym wprowadzeniu piłki na parkiet. Tablica wyników pokazała 22:18. Dogranie seta stało się jedynie formalnością. Wiślaczki wygrały pierwszą partie 25:22.

W drugiej odsłonie na parkiecie pojawiła się Agnieszka Seta, która zastąpiła Karolinę Surmę. I znów kluczem do zwycięstwa okazała się zagrywka. Magdalena Piątek serwowała, podobnie jak jej koleżanka, 8 razy. Było 13:6 dla gospodyń. Jednak zawodniczki z Legionovii umiały się zmobilizować. Dogoniły swoje rywalki i zapewniły kibicom nerwową końcówkę, doprowadzając do stanu 24:24. Wtedy to piłkę wprowadziła do gry Sylwia Łączna. Po stronie Wiślaczek nieudanie zaatakowała Agnieszka Mitręga, następnie w ataku pomyliła się Violetta Nędzyńska. Punkt zdobyły Krakowianki. Później asa serwisowego zaprezentowała Karolina Surma i Wiślaczki zwyciężyły 26:24.

Trzeci set to tylko dopełnienie formalności. Siatkarki z Legionowa wyraźnie straciły chęci do gry. Set zakończył się zbiciem z krótkiej Renaty Kolendowskiej, a na tablicy ukazał się wynik 25:13. Wisła Kraków zanotowała pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, miejmy nadzieję, że nie ostatnie.

Wisła Kraków – Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 26:24, 25:13)

Składy:

Wisła: Surma, Kunc, Miś, Kolendowska, Mitręga, Piątek, Targosz (libero) oraz Seta, Barbaszewska, Sikora, Hebda

Legionovia: Jarocka, Lach, Maliszewska, Dąbrowska, Łączna, Nędzyńska, Skręt oraz Stępień E., Stępień M., Pawłowska