Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > MKS Będzin i Ślepsk Suwałki zagrają w finale Memoriału im. J. Gajewskiego

MKS Będzin i Ślepsk Suwałki zagrają w finale Memoriału im. J. Gajewskiego

MKS Będzin po zaciętym i emocjonującym meczu pokonał w VIII Memoriale im. Józefa Gajewskiego Społem Kielce i zagra w finale ze Ślepskiem Suwałki. Gospodarze z Suwałk pokonali ekipę z Winnicy 3:0 i to im przypadnie gra w finale. Przegrani z obu spotkań zagrają w spotkaniu o trzecią lokatę.

W pierwszym meczu VIII Memoriału im. Józefa Gajewskiego spotkały się zespoły DAFI Społem Kielce oraz MKS Będzin. Lepsi w tym starciu okazali się być gracze z Zagłębia, którzy po zaciętym meczu wygrali 3:2 ze swoimi rywalami. W pierwszym secie lepsi byli siatkarze Społem. Kielczanie lepiej rozgrywali, lepiej spisywali się w polu zagrywki, popełnili mniej błędów i wygrali tę część meczu. W drugiej części spotkania lepiej poczynali sobie będzinianie, odrzucili swoich rywali od siatki, tym razem to oni lepiej zagrywali i wysoko wygrali drugiego seta. Podbudowani tym zwycięstwem podopieczni Stelio DeRocco poszli za ciosem i to im przypadła wygrana w secie numer trzy. Kielczanie odpowiedzieli dobrą grą i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu. W piątym secie obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 11:11, po czym uwidoczniła się przewaga MKS-u. Będzinianie w końcówce seta oraz meczu ustrzegli się błędów własnych i po zaciętej grze wygrali seta oraz cały mecz:

DAFI Społem Kielce – MKS Będzin 2:3
(25:18, 14:25, 18:25, 25:21, 13:15)

Społem: Superlak, Nalobin, Pawliński, Łapszyński, Fiel, Stępień oraz Czunkiewicz (libero) oraz Wachnik, Morozow, Schamlewski i Szymański
MKS: Waliński, Araujo, Ratajczak, Grzechnik, Kozub, Kok, Gregorowicz (libero) oraz Poter, Kowalski i Faryna

W drugim spotkaniu gospodarze memoriału Ślepsk Suwałki – szybko i łatwo uporali się ze swoimi rywalami z Winnicy. Od samego początku meczu podopieczni trenera Dimitrija Skorego odrzucili swoich rywali od siatki, blokowali ich i z niemal każdą akcją powiększali swoją przewagę. Wygrana 25:15 mówi sama za siebie, ekipa z Ukrainy nie postawiła większego oporu w tej części meczu. W drugiej odsłonie meczu Ślepsk przez cały czas powiększał swoją przewagę, wprawdzie drużyna z Winnicy zbliżyła się do swoich rywali na cztery punkty (13:17), ale potem do głosu po raz kolejny doszli gracze z północno-wschodniej Polski i to im przypadła wygrana w secie numer dwa. W trzecim, a zarazem ostatnim secie meczu, podobnie jak miało to miejsce w premierowej odsłonie meczu, od samego początku dominowali gospodarze, ekipa z Ukrainy popełniła wiele błędów własnych i w środkowej części seta przegrywała wysoko aż 5:12. Zespół z Winnicy miał problemy z przyjęciem, mylił się w ataku i po asie serwisowym Szczytkowa przegrywał 7:21. Suwałczanie dołożyli jeszcze punkty w bloku, zdeklasowali swojego rywala i wygrali 25:9.

Ślepsk Suwałki – Winnica Volleyball Club 3:0
(25:15, 25:19, 25:9)

Ślepsk: Sasak, Rudzewicz, Skrzypkowski, Lesiuk, Hunek, Szczytkow, Krupiński (libero) oraz Filipowicz (libero)
Winnica: Gorbenko, Klepko, Lyzanets, Zaika, Rudenko, Szawinskij, Ostroumow (libero) oraz Krajewskij (libero)

źródło: inf. własna, slepsksuwalki.pl