Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ: Niełatwa, ale zwycięska przeprawa Kantora i Łosiaka

Plażowe MŚ: Niełatwa, ale zwycięska przeprawa Kantora i Łosiaka

Duet Piotr Kantor i Bartosz Łosiak to jedyna polska dwójka, jaka pozostała już w mistrzostwach świata, które rozgrywane są w Wiedniu. Polacy w 1/16 finału zmierzyli się z meksykańskim teamem Ontiveros/Virgen i po tie-breaku awansowali do kolejnego etapu.

Na „dzień dobry” Bartosz Łosiak „poczęstował” rywali asem serwisowym, a pierwszy punkt zdobyty zagrywką był zapowiedzią całego spotkania. Wystarczyła chwila i udane zagranie zza linii końcowej Kantora, by Polacy odskoczyli na 4:1. Chwilę później broniący polskiego duetu ponownie punktował serwisem, a po krótkiej wymianie trzykrotnie skutecznie atakował (11:4). Zagrywka ewidentnie była elementem przewodnim w grze polskiej pary i kolejne punkty zdobyte właśnie w ten sposób, a także znacznie utrudniona gra rywali wpływały na rosnącą przewagę biało-czerwonych (16:6). Jedyną kontrę w tym secie Ontiveros skończył w samej końcówce, ale to i tak nie miało większego znaczenia – reprezentanci Polski wygrali partię premierową bardzo pewnie.

Kantor i Łosiak trochę jakby wstrzymali rękę w kolejnej odsłonie, co wyrównało grę. Po dłuższej wymianie Virgen asem serwisowym wyprowadził duet z Meksyku na prowadzenie 7:5 i choć Kantor skutecznym blokiem wyrównał na po 8, to chwilę później znowu rywale byli na czele. Wszystko za sprawą bloku Virgena oraz dwóch błędów Kantora (12:8). Rywale poczuli, że to ich szansa i starali się iść za ciosem. Moment dekoncentracji Polaków sprawił, że meksykańska para odskoczyła na 15:9. Wtedy Bartosz Łosiak punktował trzy razy z rzędu, a po kolejnych minutach ponownie dołożył punkty, m.in. kontrą i zagrywką, co zbliżyło Polaków na 16:17. W końcówce błędy reprezentantów Polski nie pozwoliły im odwrócić tej rywalizacji na ich stronę i o wyniku miał zdecydować tie-break.

W secie decydującym tylko początek był wyrównany. Kontra Łosiaka oraz blok Kantora dały polskiej dwójce prowadzenie 7:4 i przez dłuższy czas biało-czerwoni mogli grać spokojniej. Gdy jednak Ontiveros skończył ważną kontrę, rywale zaczęli zbliżać się z wynikiem. Chwilę później atakiem punktował Virgen i to tak naprawdę było wszystko, na co pozwolili przeciwnikom reprezentanci naszego kraju. Polacy wygrali pięć kolejnych akcji, a prym w nich wiodła zagrywka Bartosza Łosiaka. Tym samym para Kantor/Łosiak awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata. Na tym etapie zmagań Polacy zmierzą się z belgijskim teamem Koekelkoren/van Walle. To spotkanie rozegrane zostanie o godz. 16:15.

Kantor/Łosiak (POL) – Ontiveros/Virgen (MEX) 2:1
(21:12, 18:21, 15:9)